Laureatka w konkursie poezji i prozy

Gabriela Guz – uczennica klasy II a z I LO w Lubartowie od lat rozwija swój talent recytatorski. Jej pasji do żywego słowa nie ograniczyła nawet pandemia. Gabrysia po raz kolejny wzięła udział w zdalnym konkursie recytatorskim i otrzymała WYRÓŻNIENIE. Tym razem był to XX Wojewódzki Konkurs Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego organizowany przez Łukowski Ośrodek Kultury.

W ubiegłym roku Gabrysia otrzymała NAGRODĘ w XXXVIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Józefa Czechowicza i poetów awangardy lubelskiej organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza w Lublinie i Fundację TEAM Teatrikon. Prestiżową nagrodą w tym konkursie był udział w ogólnopolskiej edycji, która również odbywała się zdalnie.

Talent recytatorski wiąże się także z umiejętnościami aktorskimi. Gabrysię mogliśmy oglądać w ubiegłym roku na naszej szkolnej scenie w spektaklach: „Zagrajmy o…” i „Jeszcze”. Miejmy nadzieję, że jeszcze przed wakacjami scena ożyje na nowo i pozwoli wykazać się talentem nie tylko Gabrysi, ale wszystkim uzdolnionym uczniom szkoły.

Gabrysiu, przyjmij gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów, a przede wszystkim wytrwałości w rozwijaniu pasji! Pamiętajcie, chcieć to móc! Nie usypiajcie swoich talentów, rozwijajcie się i pozwólcie nam cieszyć się Waszymi sukcesami!

ZS2