Legia na stulecie Lewartu

W tym roku Miejski Klub Sportowy „Lewart” Lubartów obchodzi setną rocznicę powstania. Z tej okazji władze najstarszego stowarzyszenia kultury fizycznej naszego miasta zaplanowały liczne atrakcje związane z tak wspaniałym jubileuszem. Wydarzenia te zostały podzielone na kilka terminów. W środę 6 września piłkarze Lewartu zagrali towarzyski mecz z Legią Warszawa.

Było to spotkanie, w którym warszawskie barwy reprezentowali zawodnicy drugiej drużyny oraz piłkarze z zespołów młodzieżowych. Mimo tego marka Legii przyciągnęła na trybuny liczne grono kibiców. Rozpoczęło się wyśmienicie dla przyjezdnych. Już w 1 minucie legioniści objęli prowadzenie, zaś w 32 minucie prowadzili już różnicą dwóch trafień. Po niemrawym początku do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. W 38 minucie na 1:2 trafił Oskar Gede. Ten sam zawodnik wyrównał stan rywalizacji w 57 minucie. Losy towarzyskiej potyczki rozstrzygnęły się w 74 minucie. Na listę strzelców wpisał się Sylwester Parada i tym samym ustalił wynik spotkania na 3:2 dla Lewartu.

Jak przystało na spotkanie tego typu organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje dla kibiców. Wybrańcy mogli np. strzelić rzut karny bramkarzom obu zespołów.

Lewart Lubartów – Legia II Warszawa 3:2 (1:2); bramki zdobyli: Oskar Gede w 38, 57, Sylwester Parada w 74 (Lewart) oraz Maksymilian Stangret w 1, Kacper Wnorowski w 32 minucie (Legia II).

Skład Lewartu: Podleśny (od 46 min. Tutaj) – Michałów (od 72 min. Urban), Niewęgłowski, Gede, Plesz (od 46 min. Iskierka), Duda (od 46 min. Parada), Wolski (od 67 min. Sulowski), Zieliński (od 46 min. Majewski), Aftyka (od 72 min. Pikul), Najda (od 80 min. Pęksa), Myśliwiecki (od 85 min. Raczkowski).

Skład Legii II Warszawa: Banasik – Byrtek, Wnorowski, Adkonis, Kieraś, Maciejewski, Saganowski, Kowalski, Stangret, Puciłowski, Pchełka; grali także: Szajewski, Bogusiewicz, Majchrowski, Bochniak, Jędryka.

ig, foto: Piotr Wołowik – Fotografia na sportowo