Lekcje o Funduszach Europejskich w II LO

II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie ciągle poszukuje nowych i ciekawych form przekazywania wiedzy swoim uczniom oraz zachęcania ich do podejmowania kolejnych wyzwań. Tym razem nauczycielka podstaw przedsiębiorczości, pani Elżbieta Mizio, wyszła naprzeciw tym oczekiwaniom i przeprowadziła w dniach 5 i 6 kwietnia 2018 r. w klasach 1c i 1g ciekawe „Lekcje o Funduszach Europejskich” w ramach współpracy z Ministerstwem Rozwoju, które zorganizowało już kolejną edycję programu Polska Wschodnia 2014-2020.

Ideą projektu skierowanego do nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z pięciu województw Polski Wschodniej jest przekazanie w przystępnej formie wiedzy o Funduszach Europejskich – a przede wszystkim o zrealizowanych z ich wykorzystaniem inwestycji – i o zmianach, jakie zachodzą w tych regionach dzięki Programowi Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW).

Podczas 45-minutowych warsztatów młodzież dowiedziała się między innymi, w jaki sposób Fundusze Europejskie mogą im pomóc w realizacji pomysłów na innowacyjny biznes. Zajęcia warsztatowe spotkały się z dużym zainteresowaniem. Powodem tego była ich niekonwencjonalna forma polegająca na wykorzystaniu komiksu przygodowego „GRA O START-UP”, przeprowadzeniu konkursu oraz możliwości zdobycia wartościowych nagród w postaci kuponów upominkowych EMPIK-u.

Lekcje o Funduszach Europejskich uświadomiły młodzieży fakt, że ma ona niepowtarzalną szansę wykorzystać nowe możliwości, jakie stwarzają projekty realizowane w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej, np. „Start-up dla początkujących przedsiębiorców”.