Lekcje o Funduszach Europejskich w II LO

II Liceum Ogólnokształcące im. P. Firleja w Lubartowie ciągle poszukuje nowych i ciekawych form przekazywania wiedzy swoim uczniom i zachęcania ich do podejmowania nowych wyzwań. Tym razem nauczycielka podstaw przedsiębiorczości Elżbieta Mizio wyszła naprzeciw tym oczekiwaniom i przeprowadziła w marcu ciekawe „Lekcje o Funduszach Europejskich”.

Lekcje odbywają się w ramach współpracy z Ministerstwem Rozwoju, które zorganizowało czwartą już edycję akcji edukacyjnej. Tym razem celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wśród młodzieży ponadgimnazjalnej idei przedsiębiorczości, a także możliwości otrzymania wsparcia z Funduszy Europejskich na rozwój własnego biznesu. Projekt dotyczy szkół ponadgimnazjalnych z Polski Wschodniej (województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie). Bierze w nim udział 313 szkół (114 liceów ogólnokształcących, 149 szkół technicznych i 50 szkół zawodowych) i ponad 12 400 uczniów.

Podczas 45-minutowych zajęć młodzież dowiedziała się między innymi, w jaki sposób Fundusze Europejskie mogą pomóc im przekuć swoje pomysły w innowacyjny biznes. Uczniowie otrzymali specjalnie przygotowany komiks o startup’ach. Na zakończenie każdych zajęć został przeprowadzony konkurs – osoby, które najszybciej rozwiązały zadanie, otrzymały drobne upominki.

Lekcje miały na celu zainteresować uczniów tematyką Funduszy Europejskich oraz zainspirować ich do zakładania w przyszłości innowacyjnych przedsiębiorstw.

II LO