„LEPIEJ ZAPALAĆ ŚWIATŁA NIŻ PRZEKLINAĆ CIEMNOŚĆ”

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego w ZS nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie w dniach 6-10 grudnia już po raz 5, przeprowadzili Maraton Pisania Listów, czyli akcję, której twórcami są członkowie organizacji Amnesty International, zajmującej się obroną praw człowieka.

Na początek kilka słów przypomnienia o samym wydarzeniu.  Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka. Na całym świecie, rok do roku łączymy siły, aby wspólnie wysłać apele listowe do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się zmienić życie danego człowieka.

W uczniowie i nauczyciele przez cały tydzień pisali listy. W tych dniach wyraźnie zaznaczyliśmy, że nie zgadzamy się, żeby prawa człowieka były naruszane.  Przy całym wydarzeniu pracowało 80 wolontariuszy, którzy dbali każdego dnia o dobrą atmosferę oraz bezpieczeństwo uczestników maratonu- relacjonowali wolontariusze.

„Mamy już ponad 113600 listów i dalej je liczymy, a każdy z nich może stać się kluczem do wolności i sprawiedliwości. Dlatego prosimy o Twoje zaangażowanie i wsparcie.”

Takie słowa ukazały się po zakończeniu tegorocznej akcji na oficjalnej stronie Amnesty International.

Rezultaty maratonu są widoczne i jako społeczność szkolna możemy tylko potwierdzić, że pisząc listy w ogromnych ilościach naprawdę można odmienić czyjeś życie.  A jeśli już mowa o ilości…Dzięki zaangażowaniu każdego uczestnika w tym roku szkolnej społeczności ZS2 wspólnie udało się napisać 1644 listy!

W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariusza chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie w akcję!!!- podsumowali organizatorzy akcji.

SKW przy ZS nr 2