Leśni sprawcy zdarzeń drogowych

W ciągu ostatnich dni na terenie powiatu lubartowskiego doszło do kilku kolizji z dzikimi zwierzętami. Na szczęście nikomu nic się nie stało, uszkodzone zostały jedynie pojazdy. Policja apeluje do kierowców o wzmożoną czujność i rozwagę przy przejeżdżaniu przez kompleksy leśne.
 
uwagaDzikiDo zdarzeń doszło w ciągu ostatniego tygodnia w miejscowościach Wandzin, Krasne Krzywe, Kaznów oraz Annówka na głównych drogach przebiegających przez te miejscowości w pobliżu lasów. Zwierzętami biorącymi udział w zdarzeniach były przebiegające przez jezdnię sarny, dziki oraz kilkusetkilogramowy łoś. Na szczęście nikt z podróżujących samochodami nie ucierpiał. Pojazdy zostały jednak poważnie uszkodzone.
W przypadku wczorajszego zdarzenia w Annówce uszkodzone zostały dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze stadem dzików, które nagle wbiegło na jezdnię.
 
Uwaga kierowcy! Jesień i początek zimy to okres wzmożonej migracji leśnych zwierząt. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zwiększoną czujność i rozwagę przy przejeżdżaniu przez kompleksy leśne. Kolizja z dzikiem, łosiem czy sarną może zakończyć się tragicznie. Dbajmy o bezpieczeństwo własne, naszych bliskich i zwierzyny.
 
G.P.