LEWART AGS I STS LUBARTÓW NA CZELE LIGOWYCH TABEL

Kolejne spotkania mają za sobą zespoły występujące w II, III i IV lidze mężczyzn tenisa stołowego. W tych wszystkich klasach rozgrywkowych bardzo dobrze prezentują się zespoły dwóch naszych klubów – Lewartu AGS Lubartów i STS Lubartów. Po dziesięciu kolejkach w II lidze Lewart I jest liderem, zaś w III lidze prowadzi STS I Lubartów.

W siódmej kolejce drugoligowych rozgrywek Lewart I wygrał we własnej sali z ATS Akanza Lublin 7:3. Punkty dla lubartowskiego zespołu zdobyli: Norbert Jóźwiak – 2,5, Jakub Sagan i Bartosz Kowalczyk – po 2, Łukasz Drzewiecki – 0,5. W ósmej kolejce Lewart I pokonał na wyjeździe Grot – Michał I Werbkowice 9:1 (punkty: Jóźwiak, Sagan, Kowalczyk – po 2,5 oraz Drzewiecki – 1,5). W dziewiątej kolejce lubartowianie u siebie wygrali z Sygnałem Meblohurt I Lublin 10:0 (punkty: Jóźwiak, Sagan, Kowalczyk i Drzewiecki – po 2,5). R również w dziesiątej kolejce lubartowski zespół wygrał 10:0, tym razem w pojedynku wyjazdowym z Żaczkiem I Fajsławice. Punkty zdobyli: Józwiak, Sagan, Kowalczyk i Drzewiecki – po 2,5. Po dziesięciu kolejkach Lewart I zajmuje pierwsze miejsce w tabeli (18 pkt).

W siódmej kolejce III ligi Lewart II przegrał na wyjeździe z U-MKTS LOB Dęblin 4:6. Punkty dla Lewartu II zdobyli: Rafał Pawłowski – 2, Andrzej Pawłowski i Konrad Kudło – po 1. STS I Lubartów pokonało w meczu wyjazdowym Sokół Zwierzyniec 9:1, a punkty zdobyli: Mateusz Baranowski, Jarosław Woźniak, Bartosz Kiciak – po 2,5, Krzysztof Barszcz – 1,5. W ósmej kolejce Lewart II pokonał we własnej sali UKS Baczyński Biała Podlaska 7:3 (punkty – Andrzej Pawłowski i Rafał Pawłowski – po 2,5, Konrad Kudło – 2). STS I Lubartów pokonało u siebie MLKS Wola Sernicka 9:1 (punkty – Woźniak, Kiciak i Barszcz – po 2,5 oraz Baranowski – 1,5). W dziewiątej kolejce Lewart II wygrał na wyjeździe z PWSZ II Zamość 6:4, punkty: Rafał Pawłowski – 2,5, Andrzej Pawłowski – 1,5 oraz Andrzej Zgierski i Konrad Kudło – po 1. STS I pokonało w meczu wyjazdowym UKS Baczyński Biała Podlaska 10:0, punkty: Woźniak, Kiciak, Baranowski i Barszcz – po 2,5. W 10 kolejce miały miejsce derby Lubartowa. Lewart II podejmował we własnej sali STS I. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 9:1. Punkty zdobyli: Andrzej Pawłowski – 1 (Lewart) oraz Woźniak, Kiciak i Baranowski – po 2,5, Barszcz – 1,5 (STS I). Po dziesięciu kolejkach STS I Lubartów jest liderem rozgrywek(18 pkt), a Lewart II jest na szóstym miejscu (10 pkt).

W IV lidze w siódmej kolejce STS II Lubartów przegrało na wyjeździe 1:10 z Topspinem Kurów, a jedyny punkt zdobyła Edyta Kubera. W tej kolejce doszło do klubowych derbów. To niezwykle rzadkie w sporcie, by w jednej klasie rozgrywkowej rywalizowały ze sobą dwie drużyny jednego klubu. Lewart III jako gospodarz uległ 1:10 drużynie kobiet Lewartu. Punkty w tym niecodziennym spotkaniu wywalczyli: Wiktor Kozioł – 1 (Lewart III) oraz Agata Lipska – 3,5, Anna Lipska – 2,5, Katarzyna Jusiak – 2, Karolina Wójtowicz – 1,5, Julia Wójcik – 0,5 (kobiety Lewartu). W ósmej kolejce Lewart III wygrał na wyjeździe z UKS Ekonomik Biała Podlaska 10:4. Punkty zdobyli: Bartosz Wójtowicz – 3,5, Kozioł – 2,5, Błażej Kondracki – 2, Błażej Kuta – 1,5, Maksymilian Karczmarz – 0,5. Drużyna kobiet Lewartu przegrała u siebie 3:10 z Topspinem Kurów. Punkty zdobyły: Wójcik i Anna Lipska – po 1,5. STS II wygrało we własnej sali z Huraganem Międzyrzec Podlaski 10:7, punkty zdobyli: Wojciech Zalewski – 4,5, Mariusz Baranowski – 3, Kubera – 2, Damian Krupa – 0,5. W dziewiątej kolejce Lewart III pokonał jako gospodarz Tur Turze Rogi 10:7. Punkty zdobyli: Kozioł – 4, Wojtowicz – 3, Karczmarz – 2, Błażej Kuta – 1. Kobiety Lewartu przegrały na wyjeździe z Huraganem Międzyrzec Podlaski 2:10, a punkty zdobyły: Wojtowicz – 1,5 oraz Aleksandra Zgierska – 0,5. STS II pokonało w meczu wyjazdowym UKS Niemce 10:2 (punkty: Kubera i Krupa – po 3,5, Baranowski – 2,5, Patryk Janasz – 0,5). W dziesiątej kolejce Lewart III przegrał na wyjeździe z Żaczkiem II Fajsławice 2:10, a punkty zdobyli: Kozioł i Wójtowicz – po 1. Kobiety Lewartu pokonały we własnej sali UKS Niemce 10:2. Punkty zdobyły: Jusiak – 3,5, Anna Lipska – 2,5, Agata Lipska i Wójcik – po 2, Maria Karczmarz – 0,5. STS II pauzowała. Po dziesięciu kolejkach STS II Lubartów zajmuje drugie miejsce w tabeli (14 pkt). Kobiety z Lewartu plasują się na czwartym miejscu (13 pkt), a Lewart III zajmuje 8 miejsce (6 pkt).

ig