LEWART DRUGĄ EKIPĄ MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW

Dwudziesty tytuł Mistrza Polski Marcina Wronowskiego

130 osób z 30 klubów wystąpiło w XXXV Mistrzostwach Polski seniorów w taekwon-do. Impreza w dniach 3-5 czerwca odbyła się w Tomaszowie Mazowieckim. Zawody zakończyły się sukcesem zawodników Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. Podopieczni trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski zdobyli 11 medali – 4 złote, 2 srebrne i 5 brązowych.

Wyniki te pozwoliły zająć drugie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Zawodnicy lubartowskiego klubu udowodnili, że ciągle zaliczają się do czołówki polskiego taekwon-do.Mistrzami Polski seniorów zostali: Zuzanna Gadzała, Marcin Wronowski oraz drużyny kobiet i mężczyzn w drużynowych walkach. Podczas tych zawodów Marcin Wronowski zdobył swój dwudziesty złoty medal podczas Mistrzostw Polski seniorów w taekwon-do.

– Mistrzostwa Polski seniorów były bardzo udane dla naszego klubu. W klasyfikacji generalnej Lewart zdobył wysokie drugie miejsce ustępując jedynie Gdańskiemu Klubowi Tekwon-do. Zawody w Tomaszowie Mazowieckim obfitowały w wiele emocjonujących pojedynków. Marcin Wronowski po raz dwudziesty zdobył tytuł Mistrza Polski seniorów, a Zuzanna Gadzała wygrała kategorię walk do 68 kg pokonując w finale Monikę Nyrć, ubiegłoroczną Mistrzynię Europy. Dużą niespodziankę sprawiły drużyny kobiet i mężczyzn, wygrywając konkurencje walk drużynowych i zostając najlepszymi drużynami w Polsce. Warto dodać, że kobieca drużyna wystąpiła w osłabionym składzie i walczyły tylko cztery zawodniczki. Bardzo udany start zaliczyła debiutantka podczas Mistrzostw Polski seniorów, czyli Oliwia Romanek. Do domu wróciła z czterema medalami – srebrnym i brązowym w konkurencjach indywidualnych i dwoma w konkurencjach drużynowych, złotym i brązowym mówi trener Lewartu Lubartów Jarosław Suska.

Lubartowscy medaliści podczas Mistrzostw Polski seniorów:

złote medale: Zuzanna Gadzała – walki do 68 kg, Marcin Wronowski – układy formalne III dan, drużyna kobiet w walkach (Zuzanna Gadzała, Iryna Povazhna, Oliwia Romanek, Viktoriia Zhelezniak), drużyna mężczyzn w walkach (Kirill Brigadirenko, Nazar Chumachenko, Szymon Oniszczuk, Michał Szczuka, Marcin Wronowski, Mateusz Wrotkowski);

srebrne medale: Oliwia Pietrzela – walki do 50 kg, Oliwia Romanek – techniki specjalne;

brązowe medale: Oliwia Romanek – walki do 68 kg, Maciej Szczepański – walki do 57 kg, Marcin Wronowski – walki do 78 kg, drużyna kobiet w układach formalnych (Zuzanna Gadzała, Oliwia Pietrzela, Iryna Povazhna, Oliwia Romanek, Viktoriia Zhelezniak), drużyna mężczyzn w układach formalnych (Nazar Chumachenko, Szymon Oniszczuk, Maciej Szczepański, Michał Szczuka, Marcin Wronowski, Mateusz Wrotkowski). – W pierwszy weekend czerwca odbyły się XXXV Mistrzostwa Polski Seniorów Taekwon-do ITF. Te najważniejsze w kraju zawody w kategorii seniorów zakończyłem z czterema medalami – dwoma złotymi i dwoma brązowymi. Dzięki temu po raz dwudziesty zdobyłem tytuł Mistrza Polski seniorów. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu! Najważniejsze, że jest motywacja do dalszej pracy – mówi Marcin Wronowski.