Lewart liderem po dwóch kolejkach

Rozpoczęły się rozgrywki IV ligi lubelskiej HUMMEL w sezonie 2023/2024. Piłkarze Lewartu Lubartów mają za sobą już dwa ligowe spotkania. W meczach tych podopieczni Grzegorza Białka zdobyli komplet punktów. Na inaugurację nasz zespół pokonał 1:0 w Lubartowie Granit Bychawa. W drugim meczu lubartowianie rozbili na wyjeździe Grom Kąkolewnica 5:0. Po dwóch kolejkach piłkarze z Lubartowa są liderem rozgrywek. Zgromadzili 6 punktów, strzelili 6 bramek, nie tracą żadnej.

„Myśliwy” upolował Granit

Na inaugurację nowego sezonu zespół z Lubartowa zagrał na własnym boisku z Granitem Bychawa. W wyjściowej jedenastce pojawiło się czterech nowych piłkarzy – Sebastian Plesz, Oskar Gede, Bartłomiej Wolski i Paweł Myśliwiecki. Lewart w tym meczu przeważał i kreował grę. Goście skupieni byli na obronie. W pierwszej połowie dobre okazje na strzelenie bramek mieli Kamil Zieliński i Paweł Myśliwiecki. Ciągłe ataki i gra do przodu zostały nagrodzone tuż przed końcem pojedynku. Piłkę w polu karnym przejął „Myśliwy” i umieścił ją w bramce Granitu. Dzięki temu trzy punkty zostały w Lubartowie, a Lewart zaliczył udaną inaugurację. Już po spotkaniu szkoleniowiec gospodarzy Grzegorz Białek został ukarany czerwoną kartką. Powodem upomnienia było krytykowanie orzeczeń sędziego.

Piątka w Kąkolewnicy

W drugim spotkaniu Lewart zagrał na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek – Gromem Kąkolewnica. Na inaugurację rozgrywek Grom pojechał na mecz do Kraśnika zaledwie w siedmioosobowym składzie. Ze względu na zdekompletowanie składu rywalizacja zakończyła się jeszcze przed przerwą przy stanie 0:4. U siebie rywal dysponował już pełnym składem, jednak w konfrontacji z Lewartem nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Już w 13 minucie Kamil Zieliński dał prowadzenie gościom. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Paweł Myśliwiecki. Ten sam zawodnik strzelił swoją druga bramkę w tym meczu w 66 minucie. Lewart w pełni kontrolował wydarzenia na boisku i strzelił gospodarzom jeszcze dwa gole. Na listę strzelców wpisali się Sylwester Parada i Aleks Aftyka. Spokojny przebieg spotkania sprawił, że szkoleniowcy z Lubartowa mogli sobie pozwolić na komfort przeprowadzenia aż siedmiu zmian. Wygrywając wysoko w Kąkolewnicy piłkarze Lewartu zostali liderem lubelskiej IV ligi po dwóch rozegranych kolejkach.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Granit Bychawa 1:0 (0:0); bramkę dla Lewartu w 86 minucie zdobył Paweł Myśliwiecki.

Skład Lewartu: Podleśny – Plesz, Niewęgłowski, Gede, Iskierka (od 65 min. Urban), Aftyka (od 75 min. Parada), Zieliński (od 65 min. Majewski), Sulowski (od 57 min. Duda), Wolski, Najda (od 89 min. Pęksa), Myśliwiecki (od 90 min. Ciechański).

Grom Kąkolewnica – Lewart Lubartów 0:5 (0:2); bramki dla Lewartu zdobyli: Kamil Zieliński w 13, Paweł Myśliwiecki w 38, 66, Sylwester Parada w 68, Aleks Aftyka w 71 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Plesz (od 80 min. Raczkowski), Niewęgłowski, Gede, Iskierka (od 58 min. Urban), Aftyka (od 71 min. Żelisko), Zieliński (od 58 min. Parada), Sulowski (od 58 min. Majewski), Wolski (od 71 min. Ciechański), Najda (od 76 min. Duda), Myśliwiecki.

W najbliższą sobotę 19 sierpnia, w ramach trzeciej kolejki piłkarze Lewartu zagrają na własnym boisku z Ładą 1945 Biłgoraj. Początek spotkania o godzinie 17.00. Czwarta kolejka zaplanowana jest na weekend 26/27 sierpnia. Wtedy to jedenastka z Lubartowa zagra na wyjeździe z Janowianką Janów Lubelski. Mecz w sobotę 26 sierpnia rozpocznie się o godzinie 16.00. Sierpniowy maraton piłkarski „biało-niebiescy” zakończą w środę 30 sierpnia. O godzinie 17.00 rozpocznie się pojedynek Lewart Lubartów – Lublinianka Lublin.