LEWART NAJLEPSZYM KLUBEM MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTW

W niedzielę 12 marca w Firleju odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów Młodszych i Juniorów Taekwon-do ITF. Na starcie stanęło 109 zawodników z 11 klubów. Miejski Klub Sportowy „Lewart” AGS Lubartów reprezentowało 12 osób oraz trenerzy Jerzy Jedut i Jarosław Suska.
W rywalizacji sportowej Lewart zdobył łącznie 18 medali, w tym: 10 złotych, 6 srebrnych i 2 brązowe. Juniorzy młodsi zdobyli 12 medali – 5 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe, zaś juniorzy na swoim koncie zapisali 6 krążków – 5 złotych i srebrny. Lubartowski klub zwyciężył w klasyfikacji generalnej. Lewart wygrał także klasyfikację generalną wśród juniorów młodszych, a wśród juniorów zajął drugie miejsce. Tytuł najlepszego zawodnika imprezy uzyskało troje zawodników Lewartu – w juniorach młodszych Hanna Szczygielska (2 złote medale) i Szymon Mazurek (2 złote medale), natomiast w juniorach Nazar Chumachenko (3 medale – 2 złote i 1 srebrny).

Lubartowscy medaliści:

Juniorzy młodsi:
Hanna Szczygielska – I miejsce układy formalne 6-2 kup, I miejsce walki do 50 kg

Szymon Mazurek – I miejsce układy formalne 6-2 kup, I miejsce walki do 70 kg
Mariia Fedorova – I miejsce walki do 60 kg
Hanna Kuźma – II miejsce układy formalne 1 kup-II dan, II miejsce walki do 55 kg, III miejsce techniki specjalne

Franciszek Aftyka – II miejsce układy formalne 6-2 kup, II miejsce walki do 46 kg

Kamil Stachański – II miejsce walki do 58 kg

Kacper Kozak – III miejsce układy formalne 6-2 kup

Juniorzy:
Nazar Chumachenko – I miejsce walki do 68 kg, I miejsce techniki specjalne, II miejsce układy formalne I-III dan

Aleksandra Krupa – I miejsce układy formalne 5-1 kup, I miejsce walki do 50 kg

Oliwia Romanek – I miejsce walki powyżej 65 kg.

– Był to niezwykły turniej dla Lewartu. Wiele debiutów i wiele medali, to najkrótsze podsumowanie rywalizacji w Firleju. Gratulujemy naszym zawodnikom wspaniałego występu powiedział po zawodach trener Lewartu Lubartów Jarosław Suska.