Lewart przygotowuje się do nowego sezonu

Piłkarze Lewartu Lubartów kontynuują przygotowania do nowego sezonu. W drużynie doszło do dużych zmian kadrowych. Trenerem jest Robert Makarewicz, dla którego będzie to drugi sezon w roli szkoleniowca zespołu z Lubartowa. Rozgrywki w IV lidze lubelskiej rozpoczną się w sobotę 12 sierpnia.

IV liga lubelska w sezonie 2017/2018 składała się będzie z 16 zespołów: Górnik II Łęczna, Fundacja KS Hetman Zamość, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Stal Kraśnik, Kryształ Werbkowice, Lewart Lubartów, Łada 1945 Biłgoraj, Powiślak Końskowola, Kłos Chełm, Lublinianka Lublin, Victoria Żmudź, Włodawianka Włodawa (drużyny w poprzedni sezonie grające w IV lidze) oraz Sokół Adamów, MKS Ryki, Eko-Różanka, Roztocze Szczebrzeszyn (beniaminkowie).

Jak już informowaliśmy, przed sezonem z Lewartem rozstali się Mateusz Kompanicki, Dawid Niewęgłowski, Damian Kuzioła, Jacek Sowa, Dariusz Michna, Ernest Wiącek, Adrian Pikul, a Michał Walaszek nie wznowił treningów. Ubytki kadrowe w Lewarcie są znaczące. Kto zastąpi byłych już piłkarzy z ulicy Parkowej? Potwierdzone jest pozyskanie dwóch doświadczonych zawodników – Michała Maciejewskiego z Avii Świdnik i Jacka Paździora z Lublinianki Lublin. Zespół wzmocni też wieloletni kapitan Tomasz Mitura, który po rocznej przerwie czuje się na siłach, by swoim doświadczeniem pomóc drużynie. Z Polesia Kock dołączył Dominik Kula, który do Lewartu wraca po rocznej przerwie. Z zespołem trenuje kilku wyróżniających się juniorów (m.in. Robert Mitura, Arkadiusz Golda) oraz kilku testowanych zawodników (m.in. Artur Szkutnik z GKS Niemce, Piotr Stalęga z Opolanina Opole Lubelskie, Dawid Kuźma, wychowanek Lewartu, który grał w młodzieżowych drużynach GKS Bełchatów oraz w drugiej drużynie tego klubu). O ich przydatności zadecydują najbliższe mecze kontrolne i treningi.

– Krótki okres przygotowawczy przed sezonem wymaga intensywnej pracy. W naszej działalności musimy uwzględniać budżet, którym dysponujemy. Robimy, co trzeba, by na koniec roku wszystko nam się spięło. Oprócz zespołu seniorów mamy również drużynę juniorów, którą prowadzi Tomasz Mitura. Chcemy stawiać na naszych wychowanków i zawodników wywodzących się z najbliższej okolicy. Przed rozpoczynającym się niebawem sezonem mieliśmy dwa priorytety. Pierwszy to zatrzymanie w zespole Michała Zubera, a drugi to wzmocnienie obrony doświadczonymi zawodnikami. Oba w pełni zrealizowaliśmy. „Zubi” zostaje w Lewarcie, a pozyskaliśmy trzech bardzo doświadczonych piłkarzy. Mam na myśli Michała Maciejewskiego i Jacka Paździora oraz Tomasza Miturę. Nasz wieloletni kapitan czuje się na siłach, by pomóc drużynie na boisku. Po stronie zysków mamy też Dominika Kulę. Z zespołem trenuje kilku wyróżniających się młodych wychowanków oraz kilku piłkarzy, którym bacznie przygląda się trener Robert Makarewicz. Pozyskanie nowych zawodników wiąże się z odejściem kilku piłkarzy. Z różnych względów pożegnali się z Lewartem Mateusz Kompanicki, Dawid Niewęgłowski, Damian Kuzioła, Dariusz Michna, Ernest Wiącek, Adrian Pikul, Jacek Sowa, a Michał Walaszek nie wznowił treningów. Nowy sezon, to nowe plany. Chcemy grać o czołówkę tabeli, a nawet o miejsce na podium. Co z tego wyniknie zobaczymy. Pierwsza weryfikacja założeń nastąpi po rundzie jesiennej – mówi prezes Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” Lubartów Dariusz Karwat.

Drużyna ma za sobą kilka spotkań kontrolnych. Dla szkoleniowca jest to okazja, by odpowiednio wkomponować poszczególnych piłkarzy w zespół. Z kolei zawodnicy dobrą grą chcą przekonać o swojej przydatności w kadrze lubartowskiego klubu.

Dokumentacja spotkań kontrolnych piłkarzy Lewartu:

Orlęta Radzyń Podlaski – Lewart Lubartów 2:2 (1:2); gole dla Lewartu zdobyli: Michał Zuber i Michał Maciejewski.

Skład Lewartu: Zawodnik testowany – Piasek, Stopa, Maciejewski, zawodnik testowany, Rusinek, Bujak, Terlecki, zawodnik testowany, Dawid Pikul, Zuber, a także Skrypczuk, Tomasz Mitura, Paździor, Majewski, Robert Mitura, Iskierka, Muzyka oraz czterech zawodników testowanych.

Podlasie Biała Podlaska – Lewart Lubartów 1:1 (1:0); gola dla Lewartu zdobył zawodnik testowany.

Skład Lewartu: Parzyszek – Piasek, Stopa, Paździor, zawodnik testowany, Rusinek, Bujak, Terlecki, Majewski, zawodnik testowany, Dawid Pikul, a także Skrypczuk, Tomasz Mitura, Maciejewski, Robert Mitura, Iskierka, Muzyka, Golda, Zuber oraz siedmiu zawodników testowanych.

Górnik II Łęczna – Lewart Lubartów 1:2 (0:1); gole dla Lewartu zdobyli: Michał Maciejewski i Bartłomiej Marzęda.

Skład Lewartu: Zawodnik testowany – Paździor, Stopa, Maciejewski, Kula, Rusinek, Bujak, Pęksa, Piasek, Dawid Pikul, Zuber, a także Parzyszek, Majewski, Marzęda, Terlecki oraz trzech zawodników testowanych.

Avia Świdnik – Lewart Lubartów 2:0 (1:0).

Skład Lewartu: Parzyszek – Piasek, Stopa, Maciejewski, Szkutnik, Stalęga, Bujak, Terlecki, Pęksa, Dawid Pikul, Zuber, a także Robert Mitura, Golda, Muzyka, Kula, Marzęda oraz trzech zawodników testowanych.

Znany jest już terminarz rozgrywek czwartej ligi lubelskiej w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018. Lubartowianie rozpoczną zmagania od spotkania u siebie. Na inaugurację, w sobotę 12 sierpnia spotkają się z Ładą 1945 Biłgoraj. Początek meczu na stadionie przy ulicy Parkowej o godzinie 17.00. W drugiej kolejce (wtorek 15 sierpnia) lubartowianie zagrają na wyjeździe z beniaminkiem, MKS Ryki. Kolejny mecz przed własną publicznością Lewart rozegra w III kolejce. W niedzielę 20 sierpnia o godzinie 17.00 rozpocznie się mecz Lewart – Lublinianka. Runda jesienna zakończy się w weekend 11/12 listopada. „Biało-niebiescy” 11 listopada podejmą w Lubartowie Kłosa Chełm, a pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na południe.

W następnym numerze „Lubartowiaka”, który ukaże się 24 sierpnia zamieścimy Skarb Kibica drużyny Lewartu Lubartów na rundę jesienną sezonu 2017/2018.

 Ireneusz Góźdź