Lewart rozpoczął świętowanie jubileuszu

W tym roku Miejski Klub Sportowy „Lewart” Lubartów obchodzi setną rocznicę powstania. Z tej okazji władze najstarszego stowarzyszenia kultury fizycznej naszego miasta zaplanowały liczne atrakcje, związane z tak wspaniałym jubileuszem. Wydarzenia te zostały podzielone na kilka terminów.

Pierwszym elementem obchodów był mecz oldbojów lubartowskiego klubu. W piątek 9 czerwca na boisku spotkali się byli zawodnicy klubu lub osoby w przeszłości związane z Lewartem. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Biali kontra Niebiescy” i nawiązywało do barw klubu. Rozpoczęło się od symbolicznego kopnięcia piłki przez Piotra Grzegorczyka, wieloletniego sponsora klubu, reprezentującego Drukarnię Pegwan. Do Lubartowa przyjechało wielu byłych zawodników. Niektórzy, by spotkać się po latach w gronie byłych piłkarzy Lewartu przyjechali z odległych części Polski, a nawet z zagranicy. Najmłodszy miał 35 lata, a trójka najstarszych jest w okolicach siedemdziesiątki. Zbigniew Majewski, który rozpoczął spotkanie w bramce Białych, w dniu spotkania obchodził swoje 68 urodziny. Razem w barwach Białych zagrali ojciec i syn, czyli Eugeniusz i Łukasz Iwanek. W rolę spikera wcielił się Marek Och, były piłkarz klubu, który tym razem komentował boiskowe poczynania swoich kolegów. Przedstawił też mnóstwo ciekawostek związanych z klubem. Sędziami tego niecodziennego meczu byli: związani z Lubartowem Radosław Wąsik i Piotr Lewin oraz Rafał Kalinowski, który w przeszłości był zawodnikiem Lewartu.

– Spotkanie oldbojów zainaugurowało obchody jubileuszu klubu. Cieszę się, że byli piłkarze tak licznie odpowiedzieli na zaproszenie i przyjechali by pograć w piłkę i spotkać się po latach. Już w najbliższą sobotę zapraszamy na turniej juniorów młodszych z udziałem czterech klubów, w tym oczywiście Lewartu. Następne elementy naszego świętowania przewidujemy jesienią. Czynimy starania, by we wrześniu nasi seniorzy zagrali mecz towarzyski z zespołem z Ekstraklasy, ewentualnie z I ligi. Obchody naszej setnej rocznicy zakończymy w listopadzie podczas okolicznościowej gali. Wtedy będą odznaczenia i podziękowania dla osób, które zasłużyły się w rozwoju i prężnym funkcjonowaniu Lewartu mówi prezes Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” Lubartów Tomasz Mitura.

Biali – Niebiescy 2:5; bramki zdobyli: Artur Kuśmirek, Tomasz Szajkowski – po 1 (Biali) oraz Borys Kaczmarski – 2, Zbigniew Grzesiak, Robert Mirosław, Paweł Majcher – po 1 (Niebiescy).

Skład drużyn oldbojów Lewartu: Biali – Zbigniew Majewski, Grzegorz Kowalczyk, Krzysztof Skrzypiec, Wojciech Bijan, Tomasz Góźdź, Maciej Jezior, Dariusz Winiarski, Marek Michna, Mariusz Wójtowicz, Tomasz Haraszczuk, Tomasz Usow, Tomasz Szajkowski, Tomasz Mitura, Artur Kuśmirek, Eugeniusz Iwanek, Łukasz Iwanek, Adam Chmielewski, Marcin Lato, Paweł Guz, Andrzej Cyranek, Przemysław Aftyka, trenerzy Arkadiusz Smolarz i Leszek Och, kierownik drużyny Stanisław Kowalski; Niebiescy – Sergiusz Prusak, Paweł Majcher, Mirosław Lato, Maciej Domański, Janusz Dec, Arkadiusz Kosik, Paweł Pszczoła, Ireneusz Gajewski, Grzegorz Dajek, Janusz Cielma, Grzegorz Białek, Janusz Żytko, Rafał Szczawiński, Borys Kaczmarski, Zbigniew Grzesiak, Mariusz Baranowski, trenerzy Zbigniew Bartnik i Stanisław Cybulski, kierownik drużyny Janusz Mitura.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź