LEWART TRZECIM KLUBEM PUCHARU POLSKI

12 medali podopiecznych trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski

W dniach 4-6 marca w Nowej Rudzie-Słupiec odbył się Puchar Polski seniorów i juniorów w taekwon-do. W zawodach rywalizowało 300 osób z 45 klubów. W imprezie wystąpiła dziesięcioosobowa grupa z Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów.

Podopieczni trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski potwierdzili przynależność do czołówki krajowej. Z zawodów wrócili z dorobkiem 12 medali – 4 złotych, 6 srebrnych i 2 brązowych, co pozwoliło zająć trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Wśród juniorów Lewart zajął czwarte miejsce, a seniorzy zostali sklasyfikowani dwie pozycje niżej. Lubartowscy juniorzy wrócili do domu z 5 medalami – 3 złotymi, srebrnym i brązowym. Seniorzy zdobyli 7 medali – złoty, 5 srebrnych i brązowy.

Zawody rozegrane w ramach Pucharu Polski to pierwszy etap kwalifikacji do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, które pod koniec kwietnia odbędą się w chorwackim Poreczu.

Lubartowscy medaliści zawodów w Nowej Rudzie-Słupcu:

juniorzy: złote medale – Oliwia Romanek w walkach 5-2 kup do 65 kg, Mateusz Wrotkowski w walkach 5-2 kup do 68 kg, Hubert Kowalski w walkach 5-2 kup do 75 kg; srebrny medal – Michał Szczuka w układach formalnych kup; brązowy medal – Nazar Chumachenko w walkach 1 kup-dan do 68 kg;

seniorzy: złoty medal – Marcin Wronowski w układach formalnych III dan; srebrne medale – Zuzanna Gadzała walkach do 68 kg i w technikach specjalnych, Oliwia Pietrzela w walkach do 50 kg, Michał Szczuka w układach formalnych 5-1 kup, Marcin Wronowski w walkach do 78 kg; brązowy medal – Zuzanna Gadzała w układach formalnych I dan.

Do domu bez medali z zawodników Lewartu wrócili: Kacper Pietrzela i Szymon Oniszczuk.

ig