Lewart trzecim klubem Pucharu Polski

W dniach 1-3 marca w Nowej Rudzie-Słupiec odbył się Puchar Polski seniorów i juniorów w taekwon-do. W zawodach rywalizowało 280 osób z 39 klubów. W imprezie wystąpiła dziewięcioosobowa grupa z Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów.

Podopieczni trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski potwierdzili przynależność do czołówki krajowej. W klasyfikacji generalnej zawodów Lewart zajął trzecie miejsce (11 medali – 5 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe), natomiast w rywalizacji seniorów nasi przedstawiciele uplasowali się na drugim miejscu. Na sukces wśród seniorów złożyło się 7 medali – 3 złote, 3 srebrne i 1 brązowy. Lubartowscy juniorzy wrócili do domu z 4 medalami – 2 złotymi, srebrnym i brązowym. W Nowej Rudzie-Słupcu po dwa złote krążki wywalczyli Marcin Wronowski (seniorzy) i Amelia Małyska (juniorzy). Marcin Wronowski został najlepszym zawodnikiem zawodów wśród seniorów.
Seniorzy walczyli o punkty potrzebne do zakwalifikowania się na Mistrzostwa Polski (31 maja – 2 czerwca w Rybniku). Juniorzy poprzez dobre występy chcieli przekonać trenerów reprezentacji Polski do swojej przydatności w kadrze.
Lubartowscy medaliści zawodów w Nowej Rudzie-Słupcu:
seniorzy: złote medale – Marcin Wronowski w układach formalnych III dan i w walkach do 78 kg, Monika Wiater w układach formalnych III-VI dan,; srebrne medale – Jakub Gadzała w walkach powyżej 85 kg i w technikach specjalnych, Zuzanna Gadzała w walkach do 68 kg; brązowy medal – Michał Wawryniuk w walkach do 63 kg.
juniorzy: złote medale – Amelia Małyska w układach formalnych kup i w walkach 1 kup-dan powyżej 65 kg, srebrny medal – Ilona Kubera w układach formalnych dan; brązowy medal – Adam Bronisz w walkach 1 kup-dan powyżej 75 kg.
Do domu bez medalu z zawodników Lewartu wrócił jedynie Mariusz Boruch.