LEWART ULEGŁ ŚWIDNICZANCE

W drugim spotkaniu kontrolnym przed inauguracją rundy wiosennej sezonu 2021/2022 piłkarze Lewartu rywalizowali w Lubartowie ze Świdniczanką Świdnik. Przeciwnik to drużyna, która wiosną chce się włączyć w walkę o awans do III ligi. Dysponuje mocnym kadrowo składem i próbkę swoich możliwości pokazała w Lubartowie. Goście byli zdecydowanie lepszym zespołem i wygrali wyraźnie 3:0. Wynik mógł być wyższy, ale przyjezdni nie wykorzystali dwóch rzutów karnych. W barwach Świdniczanki wystąpiło dwóch byłych zawodników Lewartu – Michał Zuber i Hubert Kotowicz. Przeciwko drużynie ze Świdnika bardzo dobry mecz rozegrał bramkarz Lewartu Damian Podleśny. Obronił rzut karny, a w kilku akcjach wykazał się wysokimi umiejętnościami, broniąc m.in. w sytuacji sam na sam. W drużynie Lewartu zagrało dwóch testowanych zawodników – boczny pomocnik i obrońca. Zagrali też – pozyskany ze Stali Stalowa Wola napastnik Krystian Żelisko oraz przewidziany do gry w „biało-niebieskich” pomocnik Adrian Pikul.

Lewart Lubartów – Świdniczanka Świdnik 0:3 (0:1).

Skład Lewartu: Podleśny – Iskierka, Majewski, Kuzioła, Michałów, Sowa, Ciechański, Pikul, zawodnik testowany, Aftyka, Żelisko; grali także: Tomasiak, Sokół, Żuk, Duda, Bednarczyk, Kamiński, zawodnik testowany.

Kolejny mecz kontrolny zawodnicy Lewartu rozegrają w najbliższą sobotę 12 lutego. O godzinie 11.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lubartowie rozpocznie się spotkanie ze Stalą Kraśnik.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź