Licealiści kolędowali dla hospicjum

Koncert_Hospicjuml-08Koncert kolęd zorganizowano 13 grudnia w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie na rzecz lubartowskiego Hospicjum.

Uroczystość rozpoczęła się wykładem na temat działalności wolontariatu, zaprezentowanym przez Michała Filipowicza, koordynatora wolontariatu w Hospicjum św. Anny w Lubartowie. Młodzież mogła usłyszeć kolędy takie jak: „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże Jezuniu” „Mędrcy świata” czy „Tryumfy Króla Niebieskiego” w ciekawych aranżacjach.

Koncert był okazją do wsparcia Funduszu Dzieci Osieroconych, w ramach którego od 2009 r. hospicjum pomaga dzieciom, których jeden z rodziców był niegdyś pacjentem placówki. Pomoc taka polega m.in. na organizacji akcji „Kolorowy Piórnik” . Dzięki niej dzieci i młodzież otrzymują przybory szkolne. – Dziękuję młodzieży, która wystąpiła na scenie, ale szczególnie chciałabym wyróżnić Olę Plichtę, która byłą duchem sprawczym przedsięwzięcia. A także panu Michałowi za przybliżenie idei wolontariatu. Nie byłoby tego wydarzenia, gdy nie nasi nauczyciele: Beata Cieślak, Małgorzata Kapica i Dariusz Lipski, którzy czuwali nad całością koncertu. Serdecznie dziękuję także wam uczniowie za to, że wzięliście udział w koncercie i wsparliście finansowo wolontariat hospicjum. Dziękuję tym, którzy przyszli do szkoły z ciastem oraz waszym rodzicom. Dochód ze sprzedaży ciast zasili Fundusz Dzieci Osieroconych – mówiła na zakończenie dyrektor ZS nr 2 Anna Wójtowicz.

 Sylwia Nowokuńska

Koncert_Hospicjuml-01 Koncert_Hospicjuml-02 Koncert_Hospicjuml-03 Koncert_Hospicjuml-04 Koncert_Hospicjuml-05 Koncert_Hospicjuml-06 Koncert_Hospicjuml-07 Koncert_Hospicjuml-09 Koncert_Hospicjuml-10 Koncert_Hospicjuml-11 Koncert_Hospicjuml-12