Licealiści odwiedzili Sandomierz

Uczniowie II LO uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej w ramach projektu „Poznaj Polskę”, który ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego młodzieży poprzez umożliwienie jej poznawania Polski.

W dniach 25-27 września młodzież zwiedziła Podziemną Trasę Turystyczną i Kolegiatę św. Marcina w Opatowie, Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie, Muzeum Historyczno – Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim i Rezerwat Krzemionki Opatowskie, zaś w Sandomierzu – Muzeum Okręgowe i Regionalne – Dom Jana Długosza oraz Zbrojownię.  Na koniec wizyty w mieście uczniowie wspięli się na Bramę Opatowską, skąd mogli podziwiać Sandomierz i okolicę z lotu ptaka. Podczas zwiedzania ruin XVI-wiecznego Pałacu Krzyżtopór młodzież zatańczyła w jego murach belgijkę.

W ośrodku wypoczynkowym „Grynwald” uczniowie naszego liceum integrowali się w czasie dyskoteki i ogniska, grali w piłkę nożną, piłkę siatkową, tenisa stołowego – bawili się przy tym znakomicie.

W tej niezwykłej przygodzie uczniom towarzyszyli opiekunowie: Katarzyna Radomska, Urszula Żurawska, Małgorzata Chudzik oraz Marcin Świderek. Wyjazd był bardzo udany, wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni i usatysfakcjonowani.

II LO