Licealiści sprzątali świat

Podaj dalej… drugie życie odpadów – pod takim hasłem młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie włączyła się do XXIII edycji Akcji Sprzątania Świata.

Do sprzątania świata po raz kolejny zaprasza Fundacja „Nasza Ziemia”. Główne przesłanie akcji w tym roku to: promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu oraz uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Co roku do tej ogólnopolskiej akcji przyłącza się kilka milionów wolontariuszy. 28 września wzięła w niej udział młodzież z II LO w Lubartowie. Uczniowie klas I c i II c, pod opieką pani Katarzyny Płaszczewskiej, porządkowali ulice Cichą i Łąkową. W promowaniu akcji pomógł młodzieży Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej, który wyposażył ochotników w rękawiczki i worki niezbędne przy zbiórce odpadów.

Kampania Sprzątanie Świata zachęca wszystkich do refleksji nad wpływem człowieka na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody.

Uczniowie II LO wraz z Fundacją „Nasza Ziemia” zachęcają: Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza! Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

AO

2-63-44-15-167-18-19

1-7