Licealiści w Pradze

Wrażenia się potęgowały z każdą nową uliczką…, czyli wrażenia licealistów z ZS nr 2 z Pragi

DZIEŃ I –Wrocław

Trochę zmęczeni podróżą, ale ciekawi wrażeń rozpoczęliśmy od zwiedzania muzeum Gry i Komputery minionej ery . Większość osób stanowili panowie, ale i panie świetnie się bawiły. 20 lat zbierania dawnych modeli się opłacało, wrażenia bardzo fajne, bo wszystkiego można było dotknąć i zagrać!

Potem obejrzeliśmy Stare Miasto, Ostrów Tumski, Most Zakochanych i najpiękniejszy Ratusz Europy Środkowo- Wschodniej. Liczyliśmy także krasnale.

DZIEŃ II- Praga

Zapiera dech, widoki przepiękne. Wrażenia się potęgowały z każdą nową uliczką. Zobaczyliśmy Hradczany, przepiękną, olbrzymią Katedrę św. Wita- budowaną kilkaset lat, Stare Miasto, słynny Ratusz z zegarem Orloj, Most Karola i Plac Wacława. Naprawdę trudno było nadążyć za kolejnymi i wspaniałymi obiektami. Żal było tylko opuścić Pragę. Na otarcie łez kupiliśmy bardzo dobre czeskie słodycze i wróciliśmy do Kudowy- Zdrój, w której nocowaliśmy- bardzo urokliwe miejsce.

DZIEŃ IV- Wrocław

Pożegnaliśmy piękną Kudowę i ruszyliśmy do ZOO i Afrykarium. Cudowne, niesamowite miejsce, wspaniałe zwierzęta. Każdy z nas miał swoje ulubione. Trudno powiedzieć, które były fajniejsze – w rankingu wycieczki : małpy, lemury, dikdiki oraz nieprawdopodobne ryby. Tego dnia na świat przyszedł także ,,maleńki„ manat. Obejrzeliśmy jeszcze Halę Stulecia i niestety musieliśmy wracać, ale wspomnienia pozostaną z nami jeszcze na długo.

Pozdrawiamy serdecznie – klasy: I T, I A, I C, I G, IF, III S,II D, II E, II F z ZS nr 2 w Lubartowie wraz z opiekunami- p. B. Cieślak, p .A. Filipowską oraz p. J. Góźdź.