Licealiści z „Chopina” w akcji „Posadź swoje drzewo”

Zalesianie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego, czyli udział młodzieży z „Chopina” w ekologicznej akcji „Posadź swoje drzewo”.

Pierwszego kwietnia uczniowie klasy 2G oraz 3S z ZS nr 2 w Lubartowie wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do lasów kozłowieckich. Misją tego, od dawna planowanego wyjazdu było sadzenie nowych drzewek na terenie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego. Mimo nieoczekiwanej przeciwności losu, jaką okazał się nagły nawrót zimy i intensywne opady śniegu, wszyscy  uczestnicy stawili czoła wyzwaniu i zasadzili razem wiele młodych dębów. Przy okazji mieli możliwość przejść się ścieżką edukacyjną, skorzystać z ciepłego posiłku i ogrzać się przy cieple ogniska. W ramach wdzięczności za udział w zalesianiu organizator imprezy – Nadleśnictwo Lubartów przeznaczyło dla każdego uczestnika pamiątkę – małe drzewko do posadzenia na własnej działce.

Pomimo wyjątkowo niesprzyjającej aury, panowała jedyna w swoim rodzaju, szczególna atmosfera. Wszyscy wrócili odrobinę zmęczeni, ale za to radośni i usatysfakcjonowani.

CZYTELNIKU!- Jeśli jesteś uczniem ósmej klasy szkoły podstawowej i zależy Ci na ekologii, to zapraszamy do naszej szkoły. Tutaj będziesz mieć wiele okazji do pogłębiania wiedzy na temat ekologii oraz dużo możliwości udziału w ciekawych akcjach ekologicznych.- zachęcają uczniowie z klas 2g oraz 3s.

Zuzia G.