Licealiści z II LO odwiedzili Lubelski Salon Maturzystów 2024

Egzaminy maturalne to dla uczniów liceów ogólnokształcących najważniejsze wydarzenie w szkolnym kalendarzu, dlatego tegoroczni maturzyści z II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie odwiedzili 5 września Salon Maturzystów Perspektywy 2024 zorganizowany na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Salon Maturzystów stanowi kampanię rekrutacyjną na największe uczelnie akademickie w Polsce. Podczas tego wydarzenia uczniowie ostatnich klas szkół średnich mogli odwiedzić stanowiska wyższych uczelni, zapoznać się z ich ofertami edukacyjnymi i systemem rekrutacji oraz porozmawiać ze studentami.

Cennym doświadczeniem dla licealistów był również udział w spotkaniach z ekspertami OKE w Krakowie, którzy podczas swoich wykładów szczegółowo omówili charakter zadań zawartych w arkuszach maturalnych z poszczególnych przedmiotów oraz udzielili wskazówek związanych z efektywną nauką do egzaminów.

Wizyta na KUL-u była dla maturzystów ważnym krokiem w świadomym i przemyślanym wyborze kolejnego etapu kształcenia. Z pewnością drzwi na wymarzony kierunek otwierają wysokie wyniki  matur, dlatego życzymy naszym uczniom wytrwałości i determinacji w przygotowaniach do majowej sesji egzaminacyjnej. Powodzenia!

II LO