Licealiści z II LO wolni od używek

Życie bez nałogów jest wolne od ograniczeń, jakie narzucają nam palenie, picie alkoholu czy branie narkotyków. Nie potrzeba dodatkowego „paliwa” i ekstremalnych doświadczeń, aby poczuć prawdziwą wolność.   

Takie wnioski można było wysnuć po warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez pana Marka Wąsika z Akademii Pozytywnej Profilaktyki z Krakowa. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas drugich. 

Młodzież w czasie spotkania uświadomiła sobie, że to używki przejmują kontrolę nad naszym życiem i nie pozwalają cieszyć się tym, co naprawdę ważne, czyli rodziną, przyjaźnią, obecnością osób najbliższych … 

Wciągając się w różnego rodzaju nałogi, ograniczamy siebie i swoje możliwości. Zamiast radzić sobie z problemami, wolimy udawać, że ich nie dostrzegamy, a kiedy używki sprawią, że jesteśmy już bardzo słabi, poddajemy się i staczamy na dno.  

A przecież życie bez nałogów jest szczęśliwe i twórcze. Możemy sami wybierać, co dla nas jest lepsze. Myślimy racjonalnie, mamy czysty umysł, który jest piękny i kreatywny, oraz kontakt z naszymi emocjami, możemy się harmonijnie rozwijać i kształtować nasz los.

II LO