Licealiści zagrali dla przedszkolaków

Kostiumową bajkę o Kopciuszku wystawili dla dzieci z Przedszkola nr 1 uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego. Oto relacja uczniów z tego wydarzenia.

DSC01015

26 marca uczniowie Gimnazjum Sportowego i I Liceum Ogólnokształcącego z ulicy Chopina odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubartowie. W ramach współpracy z lokalnymi instytucjami wystawili oni tradycyjną kostiumową wersję bajki o Kopciuszku. Pomysł przedsięwzięcia zrodził się podczas lekcji o bezinteresownej pomocy oraz działalności na rzecz dzieci i dorosłych. Pani Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 zgodziła się na odwiedziny naszych uczniów i przygotowała wszystko, czego potrzebowaliśmy, aby zaprezentować jej podopiecznym tę popularną historię. Dzieci z entuzjazmem przyjęły wizytę naszych uczniów, były zafascynowane balladą, którą zaśpiewała Milena Majewska (II c) przy akompaniamencie Kuby Wronowskiego (III d), świadczyły o tym gromkie brawa i spontaniczne tańce. Gimnazjaliści z klas pierwszych stanęli na wysokości zadania– przygotowali piękne stroje, świetnie zagrali, a po przedstawieniu poświęcili trochę czasu małym widzom, którzy chcieli się z nimi pobawić i zrobić sobie zdjęcia.

Dzieci to najbardziej wymagająca i szczera publiczność, więc ich brawa potraktowaliśmy jak największe uznanie. Na koniec zostaliśmy poproszeni o ponowne odwiedziny z nowym przedstawieniem, zatem to jeszcze nie koniec przygody gimnazjalistów z bajkami naszego dzieciństwa.

ZS2