Licealiści zakończyli rok szkolny

W przedostatni piątek czerwca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie zabrzmiał ostatni przed wakacjami dzwonek. Zakończenie roku szkolnego było bardzo wyjątkową uroczystością nie tylko z tego powodu, że rozpoczęliśmy upragnione wakacje, ale też spotkaliśmy się w murach tego budynku po raz ostatni. Od 1 września, jak już wszystkim wiadomo, będziemy pracować w nowej siedzibie przy ulicy Lubelskiej, dzięki czemu zyskujemy całkowitą autonomię.

Pożegnanie roku szkolnego 2016/2017 tradycyjnie rozpoczęliśmy od dumnego zaśpiewania narodowego hymnu oraz wprowadzenia sztandaru II LO. Całą społeczność naszej szkoły powitała Dyrektor, pani Halina Zdunek, która skierowała do uczniów i ich rodziców ogromne podziękowania za rok wytężonej pracy oraz za pomoc okazaną przy przeprowadzaniu szkoły do jej nowej siedziby. Na tej ważnej uroczystości nie zabrakło gości – obecni byli: Burmistrz Miasta Lubartów, pan Janusz Bodziacki, Przewodniczący Rady Rodziców, pan Wojciech Malessa oraz Prezes Rady Rodziców, pani Aneta Robak. Ze łzami w oczach i ogromnym wzruszeniem pożegnaliśmy też pracującego przez dwa lata w naszej szkole ks. Łukasza Włoska.

Choć wakacje to czas, na który czekają niemal wszyscy uczniowie, to koniec roku szkolnego jest również dobrą okazją do podsumowań. Dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy wielu uczniów II LO osiągnęło bardzo wysokie wyniki w nauce – warto wspomnieć, że aż 47 osób uzyskało świadectwa z wyróżnieniem, czyli tzw. biało-czerwonym paskiem, a 20 z nich za średnią ocen 5,0 i wyżej otrzymało stypendia ufundowane przez organ prowadzący liceum, który reprezentował Burmistrz ML. Specjalne nagrody pieniężne Rada Rodziców przyznała Mateuszowi Kołodziejczykowi za najwyższą średnią ocen w szkole, wynoszącą aż 5,75 oraz klasie I a – za najwyższą średnią ocen w szkole wg klas, wynoszącą 4,66. II LO znane jest również z wielkiej aktywności uczniów, którzy wielokrotnie reprezentują naszą szkołę w olimpiadach przedmiotowych, konkursach czy turniejach na szczeblu nawet ogólnopolskim i międzynarodowym. Za wybitne osiągnięcia uczeń klasy II a, Przemysław Podleśny, otrzymał nagrody pieniężne ufundowane przez organ prowadzący szkołę oraz Radę Rodziców. Docenieni zostali także uczniowie, którzy przez cały rok szkolny nie opuścili ani jednej godziny lekcyjnej i uzyskali 100% frekwencję oraz ci, którzy wykazali się aktywną pracą na rzecz szkoły i środowiska miejskiego – pracowali w Samorządzie Uczniowskim, Szkolnym Klubie Wolontariusza „Anioły z II LO” i Szkolnym Klubie Krajoznawczo-Turystycznym „Azymut”, byli również organizatorami wielu imprez w szkole oraz poza nią. Nie zabrakło też uczniów wykazujących się zdolnościami sportowymi, którzy również otrzymali należne im nagrody i wyróżnienia. Mimo ogromnej liczby sukcesów uczniów, niech w przyszłym roku będzie ich jeszcze więcej! Uhonorowani zostali również najlepsi detektywi naszej szkoły, którzy rozwiązali (bądź byli bardzo blisko rozwiązania) zagadkę detektywistyczną przeprowadzoną przez klasę 1a w dniach 5-9 czerwca. Część oficjalną spotkania zakończył występ szkolnego zespołu muzycznego, który wykonał dwie piosenki. Po uroczystości odbyły się spotkania w salach, podczas których uczniowie mieli okazję pożegnać się z klasą, wychowawcą oraz otrzymać resztę świadectw.

Wszystkim pracownikom szkoły, nauczycielom i uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji! 

II LO