LKP ORLIK NA PODIUM

Halowy Turniej Piłki Nożnej dla chłopców z rocznika 2003 i młodszych zorganizował w minioną niedzielę Lubartowski Klub Piłkarski Orlik. W imprezie pod patronatem byłego reprezentanta Polski Cezarego Kucharskiego udział wzięły drużyny z Lubartowa, Świdnika, Puław, Lublina, Siedlec i Białej Podlaskiej. Jednym z sukcesów lubartowskiego klubu jest tytuł bramkarza turnieju dla Huberta Białka z Orlik Lubartów I.

W niedzielę 3 marca na hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie walczyło 10 drużyn. W tym dwie z Lubartowskiego Klubu Piłkarskiego Orlik. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy i rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”. Nasze drużyny znalazły się na dwóch przeciwległych biegunach rozgrywek. Orlik Lubartów I wygrała swoją grupę, z kolei Orlik Lubartów II nie zdobyła nawet punktu. W meczu półfinałowym nasza drużyna uległa późniejszym triumfatorom, drużynie UFKS Świdnik i pozostał jej mecz o III miejsce. Tutaj po szczęśliwej serii rzutów karnych udało się wygrać i zająć miejsce na podium.

Klasyfikacja końcowa
1 UKS 9 Siedlce I
2. TOP 54 Biała Podlaska
3. Orlik Lubartów I
4. UFKS Świdnik
5. KS Wisła Puławy
6. Motor Lublin SA
7. Orlęta Radzyń Podlaski
8. Wisełka Puławy
9. UKS 9 SIedlce II
10. Orlik Lubartów II

Najlepszym strzelcem turnieju z 6 trafieniami został zawodnik UKS 9 Siedlce I Jakub Grzebieliszewski. Najlepszym zawodnikiem Mateusz Kasprowicz z TOP 54 Biała Podlaska. Natomiast bramkarzem turnieju został Hubert Białek z Orlik Lubartów I.

Nasze drużyny wystąpiły w składach:
Orlik Lubartów I
Tymoteusz Lato, Jakub Siwek, Patryk Komorowski, Szymon Kowalik,Bartek Wasil, Bartek Błyskun, Hubert Białek, Mikołaj Ściborski, Gabriel Trąbka oraz Dominik Parafiniuk.

Orlik Lubartów II
Jakub Król, Marek Wołowik, Dawid Kulon, Cezary Kowaliski, Jakub Strzelecki, Jakub Wiśniewski, Jakub Gryzek, Szymon Polichańczuk, Kamil Furtak, Jakub Szymczak, Kamil Robak oraz Kacper Tymoszuk

LKP Orlik, współpraca: J.A.
foto: LKP Orlik