LLK-ALWERNIA po 6 kolejce

Lubartowska Liga Koszykówki zaczęła drugą rundę ! Alwernia idzie na mistrza pokonując Partizan w meczu na szczycie. Dukla sensacyjnie pokonuje Chopina w emocjonującym meczu. Skurcz Team ponownie wygrywa z Chaosem i pnie się w tabeli. W II lidze April zwycięża z ZS2, a Celtic miażdży Oknoplast.

Mecze pomiędzy Alwernią i Partizanem zawsze są bardzo emocjonujące i tak też było w sobotę 21 grudnia. Alwernia do tej pory nie poniosła porażki, a Partizan przegrał  tylko z nią i chciał się odegrać. Obydwie drużyny zdawały sobie sprawę z wagi tego spotkania. Już w pierwszej kwarcie było widać zaangażowanie zawodników. Pierwsze dwie kwarty były wyrównane i trudno było typować zwycięzcę. W trzeciej kwarcie Alwernia zdobyła kilkupunktową przewagę, a wpływ na to miały ważne trójki Piotrka Matyjaszczyka. Partizan był osłabiony brakiem swojego centra, co utrudniało im grę i walkę pod tablicami. Pomimo serii zdobytych punktów w ostatniej kwarcie Partizan nie dał rady wyrównać wyniku i spotkanie zakończyło się zwycięstwem 72:54.
Kolejne ciekawe spotkanie to pojedynek Skurcz Teamu i Chaosu. Tym drużynom zależało na zwycięstwie, bo Chaos pamiętał porażkę z poprzedniej rudny, a Skurcz ma duże aspiracje w tym sezonie. Mecz przyniósł wiele ciekawych akcji i emocji; przez trzy kwarty żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć przewagi, dopiero w ostatniej odsłonie Skurcz odskoczył na kilka punktów i tylko powiększał przewagę. Skurcz Team wygrał 57:44.
Ostatni mecz I ligi przyniósł dużą niespodziankę, bo Dukla, która zajmuje ostatnią pozycję w tabeli, pokonała aspirujący o mistrzostwo Chopin 50:45. Od pierwszych minut spotkanie było wyrównane, ale nikt nie spodziewał się, że Dukla zwycięży. Zawodnicy tego zespołu grali jednak tak, jakby nie znali swojego bilansu, dzięki czemu mecz toczył sie punkt za punkt. Chopin zlekceważył przeciwnika i słono za to zapłacił. Dzięki skutecznym akcjom i dobrej obronie w końcówce Dukla odniosła zwycięstwo.
W II lidze nie było niespodzianki w meczu Celticu z Oknoplastem, bo lider rozgromił ostatnią drużynę. Oknoplast w ogóle nie miał pomysłu na grę, a Celtic od początku mocno zaczął i odniósł kolejne zwycięstwo umacniając się w tabeli, Oknoplast zaś dalej zostaje na ostatnim miejscu w tabeli.           Celtic – Oknoplast 94:34.
April mocno zaskoczył i sprowadził na ziemię licealistów zdecydowanie wygrywając pierwszą i druga kwartę. Młodzi próbowali gonić wynik w drugiej połowie jednak nie dali rady i mecz zakończył się zwycięstwem Aprilu 62:44.
Organizatorzy pragną złożyć zawodnikom i kibicom serdeczne życzenia pogodnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na salę sportową 28 grudnia 2013 od godziny 15:00. Więcej informacji na www.alwernia.org.pl

APRIL: ZS2 LUBARTÓW  62 : 44

APRIL: Pikul Marcin 19; Leszko Rafał 18; Podolak Grzegorz 17; Kwiecień Wiesław 8;

ZS2 LUBARTÓW: Zyga Mikołaj 13; Badurowicz Bartosz 11; Sikora Łukasz 10; Kozioł Kamil 6; Firczuk Konrad 4;

CELTIC : OKNOPLAST  94 : 34

CELTIC: Budzyński Mariusz 25; Twardowski Andrzej 24; Skarżyński Hubert 16; Grodzicki Wojciech 14; Kieler Andrzej 6; Dudziak Tomasz 4; Bielecki Adam 3; Stachyra Mateusz 2;

OKNOPLAST: Marzęda Rafał 15; Falandysz Maciej 12; Serafin Artur 3; Kęska Tomasz 2; Mazurek Jacek 2;

ALWERNIA : PARTIZAN  72 : 54

ALWERNIA: Matyjaszczyk Piotr 28; Kapitan Rafał 14; Więch Marek 12; Socha Artur 9; Smolak Łukasz 4; Jemielniak Bartek 2; Węgrzyn Tomasz 2; Rybak Rafał 1;

PARTIZAN: Bigoraj Tomasz 15; Moskaluk Miłosz 11; Parafiniuk Janusz 10; Symbor Marcin 9; Szczepaniak Sebastian 6; Capała Krzysztof 3;

SKURCZ TEAM : CHAOS  57 : 44

SKURCZ TEAM: Rabczon Marcin 27; Kowalski Marek 11; Majcher Paweł 9; Dmowski Piotr 4; Jakubczak Michał 4; Brzyski Marcin 2;

CHAOS: Szczygieł Jarosław 12; Mazurek Piotr 10; Osiej Krzysztof 8; Bodzak Paweł 5; Kuzioła Dariusz 4; Białoszewski Paweł 3; Unkiewicz Wojciech  2;

DUKLA : CHOPIN  50 : 45

DUKLA: Kiliański Tomek 24; Malinowski Radosław 14; Gdula Emil 4; Węgrzyn Paweł 4; Domański Maciej 2; Jonaszko Bartek 2;

CHOPIN: Prażmo Mateusz 25; Czarnecki Łukasz 6; Misiarz Jakub 4; Sobczak Jarosław 4; Baran Maciek 2; Bogusz Michał 2; Kosik Dawid 2;

_MG_6682 _MG_6687 _MG_6688 _MG_6699 _MG_6705 _MG_6711 _MG_6712 _MG_6725 _MG_6744 _MG_6757 _MG_6766 _MG_6777 _MG_6790 _MG_6793 _MG_6802 _MG_6805 _MG_6816 _MG_6817 _MG_6820 _MG_6824 _MG_6839