„Lofoty 2018 dla Bianki” – koncert charytatywny

15 listopada w Lubartowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert charytatywny „Lofoty 2018 dla Bianki”. Przypominamy, że 13 rowerzystów z Miejskiego Koła Turystyki Rowerowej Relaks na przełomie czerwca i lipca wybrało się na Koło Podbiegunowe na archipelag wysp norweskich – Lofoty. Wyprawa była dedykowana Biance, która cierpi na rzadką chorobę – klątwę Ondyny. W przejeżdżanych krajach Litwie, Estonii Finlandii, Szwecji, Norwegii, Danii, Niemczech i w Polsce rozdawane były ulotki z prośbą o wsparcie finansowe leczenia dziewczynki.

Koncert był dedykowany Biance, wolontariuszom, ludziom z kraju i zagranicy biorących udział w tej akcji. Na początku koncertu publiczność obejrzała krótki film relacjonujący wyprawę na Lofoty.

Podczas koncertu wystąpili: wokalistka LOK Martyna Massalska, solistka Teatru Muzycznego w Kłajpedzie Lina Urnieźiute, Emilija Bagdonaite – solistka ze Szkoły Muzycznej w Raseiniai oraz zespół folklorystyczny „Rokiczanki”.

Na zakończenie koncertu Martyna Massalska zaśpiewała piosenkę „O pomaganiu Ludziom”. Po występach goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Miłym akcentem była też obecność kapeli ludowej „Lubartowiacy”.

foto: Magdalena Monist- Czerwińska