LOK i PMDK współpracują, aby integrować

Lubartowski Ośrodek Kultury wspólnie z Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury w Lubartowie realizuje projekt INTEGRACJA wspólna KREACJA.

Kreatywne, artystyczne warsztaty przyniosły efekty w postaci kwiatów, toreb wielokrotnego użytku, witraży, biżuterii, wycinanek.

– Mój projekt może być realizowany w Lubartowie, jako jeden z ośmiu, w ramach programu „Lubelska Bardzo Młoda Kultura 2022. Dziękuję za tę możliwość Dyrekcji obu placówek. Propozycja wspólnego tworzenia spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród polskich i ukraińskich dzieci oraz młodzieży. Bardzo się cieszę, że współpraca między dwoma ważnymi instytucjami w naszym mieście jest możliwa i daje takie efekty. Niebawem kolejne wydarzenie, które będzie zwieńczeniem naszej pracy – mówi Agnieszka Karpińska, koordynator projektu

Partner projektu INTEGRACJA wspólna KREACJA: BookSale.pl
Patroni medialni: Tygodnik Lubartowiak Lubartów24 Telewizja Lubartów
Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury realizowany z programu „Lubelska Bardzo Młoda Kultura 2022” z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w partnerstwie z Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie.

Na zdjęciach, jak wyglądały warsztaty, które w ostatnich dniach odbyły się w PMDK w Lubartowie.

fot. KW