Lubartów biega

Biegacze z Lubartowa mają za sobą udział w kolejnych imprezach biegowych. Zebraliśmy dane na temat udziału mieszkańców Lubartowa w biegach, które odbyły się w ostatnim czasie.

Ogólnopolskie Sztafetowe Biegi Przełajowe

26 października w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Finały Ogólnopolskie Sztafetowych Biegów Przełajowych. Na zawodach zjawiła się krajowa czołówka zawodników z każdej części Polski. Reprezentacja Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie do biegu wystartowała, zaproszona przez organizatorów z tzw. „dziką kartą”, jako brązowi medaliści Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Przed zawodami było czuć tremę związaną z rangą tej imprezy sportowej. Po biegu i sześciu zmianach lubartowski „Chopin” uplasował się na znakomitym ósmym miejscu w Polsce. Skład drużyny: Kacper Pożarowszczyk, Kamil Kubik, Krzysztof Rusinek, Karol Oniśk, Aleksander Pęksa, Maksymilian Matyjaszczyk; rezerwa Maciej Bojanowski, Kacper Sidor. Opiekunem sztafety był Marek Kitliński.

Maraton Świętokrzyski

W sobotę 29 października w Nowej Słupi i okolicach odbyła się impreza biegowa Maraton Świętokrzyski. Biegacze mieli do wyboru cztery dystanse górskiej rywalizacji. Na dystansie 34 kilometrów w biegu 3. Decathlon Emeryk Montain Run bardzo dobrze zaprezentowała się dwójka lubartowian. Wioletta Dessauer zwyciężyła w rywalizacji kobiet. Grzegorz Pożak minął linie mety na piątym miejscu, będąc najlepszym uczestnikiem w kategorii M40.

Chęć na Pięć

W niedzielę 6 listopada w Lublinie odbył się bieg Chęć na Pięć. Na dystansie 5 kilometrów wśród uczestników mieliśmy biegaczy związanych z Lubartowem. W stawce 340 osób najlepiej spisał się Andrzej Orłowski (MKS Lubartów), który zajął 5 miejsce. Miejsca pozostałych lubartowian: 123. Adam Zbiciak, 124. Józef Kaniewski (4 miejsce w kat. M60), 224. Jarosław Dobrzyński, 243. Mateusz Sołtys, 245. Barbara Niewczas (43 wśród kobiet), 287. Dorota Świderek (66 wśród kobiet).

ig, foto: materiały organizatorów biegów