Lubartów biega

Biegacze z Lubartowa mają za sobą udział w kolejnych imprezach biegowych. Zebraliśmy dane na temat udziału mieszkańców Lubartowa w biegach, które odbyły się w ostatnim czasie.

10. PKO Półmaraton Solidarności

W sobotę 3 czerwca na trasie Świdnik – Lublin odbył się 10. PKO Półmaraton Solidarności. Na trasie łączącej dwa lubelskie miasta rywalizowało 571 osób, w tym bardzo liczna grupa lubartowian. Najlepiej spisała się Magdalena Wójcicka, która wśród kobiet ukończyła bieg na szóstym miejscu, zajmując trzecie miejsce w kategorii K20, a także 42 miejsce w klasyfikacji generalnej. Miejsca pozostałych lubartowian: 67. Radosław Jankowski, 110. Łukasz Porowski, 111. Miłosz Moskaluk, 112. Jerzy Florek, 113. Sławomir Bartoń, 160. Igor Tomaszewski, 167. Stanisław Gadzała, 174. Wojciech Machaj, 175. Grzegorz Machnikowski, 176. Bartosz Szczypiński, 177. Tomasz Machnikowski, 213. Jakub Furtak, 289. Piotr Opolski, 297. Marek Litwinek, 423. Józef Kaniewski, 462. Barbara Niewczas (57 wśród kobiet), 479. Wiesław Kochalski (4 miejsce w kategorii M70), 534. Andrzej Koproń.

IX Festiwal Biegu Rzeźnika

W dniach 8-10 czerwca w Cisnej i okolicach przeprowadzono IX Festiwal Biegu Rzeźnika. Uczestnicy mieli do wyboru kilka tras o różnej długości. Na górskich szlakach pojawiła się grupa biegaczy z Lubartowa. XII Rzeźniczek, czyli Mały Bieg Rzeźnika na dystansie 28 km zgromadził 692 osoby, w tym piątkę lubartowskich zawodników. Najlepiej z nich spisał się Sebastian Grabowski, który ukończył rywalizację na 225 miejscu. Miejsca naszych pozostałych biegaczy: 339. Elżbieta Michalak (61 wśród kobiet), 351. Barbara Zegar (64 wśród kobiet, 1 miejsce w kategorii K50), 407. Katarzyna Wronisz (83 wśród kobiet), 408. Joanna Midzierska (84 wśród kobiet). W biegu VI Dycha na Jeleni skok wzięły udział 294 osoby. Natalia Grabowska dobiegła do mety na 253 miejscu (107 wśród kobiet). W Biegu Rzeźnika na dystansie 80 km wystartowało 755 osób, w tym lubartowianie Bartosz Szczypiński i Tomasz Machnikowski. Zajęli oni odpowiednio 128 i 129 miejsce, a pokonanie trasy zajęło im 14 godzin, 47 minut i 51 sekund. Jako para zajęli 62 miejsce na 377 sklasyfikowanych par.