Lubartów biega

Biegacze z Lubartowa mają za sobą udział w kolejnych imprezach biegowych. Zebraliśmy dane na temat udziału mieszkańców Lubartowa w biegach, które odbyły się w ostatnim czasie.

Botaniczna Piątka

30 lipca w Lublinie przeprowadzono imprezę biegową pod nazwą Botaniczna Piątka. Na dystansie 5 km rywalizowało 86 osób. W grupie tej mieliśmy dwójkę naszych przedstawicieli. Adam Zbiciak ukończył rywalizację na 34, a Barbara Niewczas na 56 miejscu (równocześnie druga lokata w kategorii K40).

Gorce Ultra-Trail

5 sierpnia odbyła się impreza biegowa Gorce Ultra-Trail. Uczestnicy mieli możliwość rywalizacji na kilku trasach o różnej długości. Z dystansem 102 kilometrów zmierzył się lubartowianin Wojciech Machaj. Na trasę długości ponad 100 kilometrów wyruszyło 101 osób, zaś na mecie zameldowały się 83 osoby. Najlepszy zawodnik ukończył morderczą rywalizację w czasie 10 godzin i 16 minut. Wojciech Machaj zajął 36 miejsce, a linię mety minął w czasie 15 godzin i 26 minut.

Bieg Szlak Trafi

W sobotę 6 sierpnia na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego odbyła się impreza biegowa Bieg Szlak Trafi. Na dwóch dystansach wśród uczestników mieliśmy biegaczy z Lubartowa. Rywalizację na dystansie 21 kilometrów ukończyło 131 osób. Bardzo dobrze zaprezentowała się Martyna Dejnecka, która minęła linię mety jako 17 osoba, będąc drugą wśród kobiet. Łukasz Porowski ukończył bieg na 34 miejscu. W stawce 78 osób na dystansie 40 kilometrów Marta Biała zajęła 44 miejsce (6 wśród kobiet), Jacek Krok był 48, a Paweł Talma 49.

XXII Bieg Sapiehów

Reprezentujący MKS Lubartów Andrzej Orłowski wziął udział w XXII Biegu Sapiehów, który odbył się w Kodniu 6 sierpnia. W stawce 88 osób na dystansie 15 kilometrów zajął trzecie miejsce, stając na najniższym stopniu podium.

XXX Bieg Jezior

W sobotę 6 sierpnia odbył się XXX Bieg Jezior, organizowany na terenie Gminy Uścimów. Na trasie długości 6,5 km biegu głównego między Jeziorem Krasne, a Jeziorem Maśluchowskim rywalizowało 77 osób, w tym liczna grupa biegaczy związanych z Lubartowem. Najlepiej spisała się Magdalena Wójcicka, która zwyciężyła w rywalizacji pań. Z mężczyzn Marcin Wronowski minął linię mety jako piąty zawodnik.

Oto miejsca lubartowskich zawodników podczas XXX Biegu Jezior: 5. Marcin Wronowski, 6. Sylwester Cybula, 10. Mirosław Ulma, 13. Magdalena Wójcicka (pierwsza wśród kobiet), 16. Miłosz Moskaluk, 25. Artur Kozyra, 30. Mariusz Kowalczyk, 36. Dariusz Woźniak, 40. Igor Tomaszewski, 42. Michał Kowalczyk, 52. Krystian Malec, 56. Katarzyna Budzyńska-Ulma (siódma wśród kobiet), 66. Roman Denisiuk, 67. Jarosław Malec.