Lubartów biega

Biegacze z Lubartowa mają za sobą udział w kolejnych imprezach biegowych. Zebraliśmy dane na temat udziału mieszkańców Lubartowa w biegach, które odbyły się w ostatnim czasie.

Nocne bieganie w Warszawie

3 września w Warszawie przeprowadzono imprezę biegową, podczas której odbyły się dwa biegi – półmaraton oraz na dystansie 5 kilometrów.

7. Nocny adidas Półmaraton Praski ukończyło 4070 osób. W stawce tej była liczna grupa lubartowian. Oto oni oraz zajęte przez nich miejsca: 161. Marcin Wronowski, 306. Magdalena Wójcicka (16 wśród kobiet), 317. Miłosz Moskaluk, 503. Tomasz Machnikowski, 564. Bartosz Szczypiński, 965. Stanisław Gadzała, 1149. Marcin Socha, 1497. Katarzyna Iwaniuk-Mroczek (164 wśród kobiet), 2845. Ireneusz Machnikowski, 3869. Dorota Świderek (944 wśród kobiet).

Adidas Runners Piątka Praska zgromadził 1544 osoby. Biegacze związani z Lubartowem zajęli następujące miejsca: 71. Sylwester Cybula, 408. Wiktoria Dejko (76 wśród kobiet), 589. Małgorzata Machnikowska (131 wśród kobiet), 1136. Ewelina Wronowska (413 wśród kobiet), 1194. Marta Kucab (454 wśród kobiet), 1217. Iwona Szczypińska (472 wśród kobiet), 1262. Małgorzata Świderek (506 wśród kobiet).

XIII Festiwal Biegowy

10 września w Piwnicznej-Zdrój i okolicach odbył się Festiwal Biegowy. Uczestnicy mieli możliwość rywalizacji na kilku trasach o różnej długości. Z dystansem 61 kilometrów zmierzyła się lubartowianka Martyna Dejnecka. Był to bardzo dobry bieg w jej wykonaniu. Na mecie zameldowała się jako 31 osoba, a w klasyfikacji kobiet zajęła 4 miejsce.

PGE Ultramaraton Nadbużański

W sobotę 17 września w Mielniku odbyła się impreza biegowa PGE Ultramaraton Nadbużański. Na dwóch dystansach wśród uczestników mieliśmy biegaczy z Lubartowa. W biegu Szpurt (19 km) w stawce 168 uczestników wystartowały dwie lubartowianki. Elżbieta Michalak zajęła 102 (24 wśród kobiet), a Barbara Zegar 103 miejsce (25 wśród kobiet). W biegu Szurganiec (51 km) w grupie 47 osób Wojciech Machaj minął linię mety jako 14 zawodnik, a Monika Danił ukończyła rywalizację na 33 miejscu (6 wśród kobiet).

XI Półmaraton Tomaszowski

Reprezentujący MKS Lubartów Andrzej Orłowski wziął udział w XI Półmaratonie Tomaszowskim Pamięci Żołnierzy Września 1939 roku, który odbył się 17 września w Tomaszowie Lubelskim. W stawce 64 osób na dystansie 21 kilometrów zajął trzecie miejsce.

Jesienna dycha

W niedzielę 18 września w Lublinie odbyła się impreza biegowa Jesienna dycha. Trasę długości 10 kilometrów ukończyło 430 osób, w tym grupa lubartowian. Oto miejsca naszych przedstawicieli: 55. Radosław Jankowski, 179. Józef Kaniewski (6 miejsce w kategorii M60), 258. Jarosław Dobrzyński, 369. Tomasz Cybulski, 370. Dorota Świderek (64 wśród kobiet), 390. Mateusz Sołtys.

45. Bieg Lechitów

W niedzielę 18 września w Gnieźnie odbył się 45. Bieg Lechitów. Trasę długości półmaratonu, czyli 21 km ukończyły 1654 osoby, w tym piątka lubartowian. Oto miejsca naszych przedstawicieli: 137. Tomasz Machnikowski, 139. Bartosz Szczypiński, 164. Przemysław Pawlas, 919. Marcin Kozak, 1123. Ireneusz Machnikowski.