Lubartów bliżej tytułu Rowerowej Stolicy Polski

Lubartów awansował w ogólnopolskim rankingu o tytuł Rowerowej Stolicy Polski z 31 miejsca na 22. Z aplikacją Aktywne Miasta, której koordynatorem jest MOSiR Lubartów podczas Święta Roweru udało się wykręcić ponad 14 000 km.

MOSiR Lubartów na swoim stoisku podczas Święta Roweru promował przystąpienie do rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski w ramach aplikacji Aktywne Miasta. Można było uzyskać pomoc w instalacji aplikacji lub w poprawnej konfiguracji ustawień telefonu.  


Zostały również przygotowane specjalne nagrody od sponsorów, które zostały rozlosowane wśród uczestników biorących udział w zabawie podczas XXIX Święta Roweru.

Z aplikacją Aktywne Miasta podczas Święta Roweru zarejestrowano 382 aktywności, tych którzy kręcili kilometry dla Lubartowa od godz. 08:00 do godz. 18:00,  w sumie udało się wykręcić ponad 14 000 km.
Lubartów awansował w ogólnopolskim rankingu z 31 miejsca na 22 miejsce.

Spośród uczestników jeżdżących z aplikacją zostały rozlosowane nagrody specjalne ufundowane przez:

Biuro Podróży AgatBus.pl Lubartów – Voucher o wartości 1000 zł na wczasy.

Promaster Klimatyzacje, Wentylacje – Voucher o wartości 1000 zł na zakup pompy ciepła, rekuperacji, wentylacji.

Spółdzielnia Mleczarska Michowianka – Voucher o wartości 500 zł uprawniający do odbioru produktów mleczarskich.

Aquick – woda i kawa do biura i domu – Voucher o wartości 500 zł uprawniający do odbioru kawy dystrybuowanej przez Aquick.

– Wydarzenie było też świetną okazją do promocji tej rywalizacji oraz aplikacji. W sobotę Lubartów miał ponad 31 000 przejechanych kilometrów,  a na dzień dzisiejszy jest już ponad 49 000 km – informuje MOSiR Lubartów, koordynator akcji. – Zabawa trwa jeszcze do końca czerwca, każdy z nas może dołożyć trochę kilometrów od siebie dla Lubartowa. Jesteśmy przekonani, że za rok jeśli więcej z nas zarejestruje się do aplikacji to Lubartów zostanie Rowerową Stolicą Polski – dodaje.