LUBARTÓW: KILKADZIESIĄT OSZUSTW NA KONCIE 24-LATKA

policja1111Lubartowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kilkudziesięciu oszustw internetowych. 24 – letni mieszkaniec Lublina został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania. Dotychczas udowodniono mu 34 oszustwa. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zarzuty dla oszusta.

Do zatrzymania doszło w środę w Lublinie. Lubartowscy policjanci wspomagani przez funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta zajmowanego przed 24 – letniego mężczyznę. Według zebranych przez policjantów informacji mężczyzna ten był sprawcą szeregu oszustw internetowych. Jak ustalili mundurowi 24 – latek wystawiał na popularnych serwisach aukcyjnych między innymi akcesoria i części samochodowe oraz sprzęt elektroniczny. Kupujący po wpłacie pieniędzy na konto sprzedającego nie otrzymywali jednak zakupionego towaru. W ten sposób mężczyzna oszukał kilkadziesiąt osób na kwotę niemal 50 tysięcy złotych. Na obecnym etapie postępowania usłyszał 34 zarzuty. Jak zaznaczają jednak policjanci, sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zarzuty dla oszusta.

Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 – lat pozbawienia wolności.

G.P.