Lubartów odwiedziła delegacja z Litwy

Spotkanie delegacji z Litwy zorganizowano 21 marca w Urzędzie Miasta Lubartów.  Tematem było „Funkcjonowanie organizacji pozarządowych w Lubartowie i Raseiniai w aspekcie współpracy z samorządem lokalnym”.

litwa_C_17

Do naszego miasta przyjechała 12 – osobowa grupa urzędników i przedstawicieli organizacji pozarządowych z Raseiniai. Spotkali się z burmistrzem Januszem Bodziackim, sekretarz Anną Bielińską oraz Tadeuszem Matwiejczykiem z MKTR „Relaks”. – Wyrażam radość z waszego pobytu w Lubartowie. Chcę, aby pobyt był przyjemny, abyście poznali u nas nowych przyjaciół i wyjechali z Lubartowa pełni emocji i pozytywnych wrażeń – mówił burmistrz do osób przybyłych z Litwy. Goście mieli okazję poznać informacje na temat historii, kultury, oświaty, inwestycji czy gospodarki naszego miasta. Prezentację dotyczącą organizacji pozarządowych w mieście i form współpracy z miastem przedstawiła Magdalena Wyrobek, a o działalności „Relaksu” opowiedział prezes stowarzyszenia Tadeusz Matwiejczyk. Goście opowiadali na temat NGO na Litwie i współpracy z samorządem.

Wizyta delegacji litewskiej obejmuje cały weekend. W planie jest zwiedzanie Lubartowa, rajd rowerowy na rozpoczęcie sezonu MKTR „Relaks”, wyjazd do Lublina, ognisko integracyjne w sobotę oraz zwiedzanie Kozłówki w niedzielę.

Sylwia Nowokuńska

litwa_C_19 litwa_C_1 litwa_C_2 litwa_C_4 litwa_C_6 litwa_C_7 litwa_C_8 litwa_C_9 litwa_C_10 litwa_C_11 litwa_C_14