Lubartów w Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Miasto przystąpiło do Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Obecność w stowarzyszeniu ma być wsparciem dla Punktu Informacji Turystycznej, który niebawem powstanie w Lubartowie.

Trwa termomodernizacja budynku przy Farnej 4. Równocześnie postępują prace wewnątrz obiektu

Budynek przy ul. Farnej 4, gdzie właśnie trwa gruntowny remont, zostanie niebawem zaadaptowany na lokalny Punkt Informacji Turystycznej. Inwestycja realizowana jest przez Miasto w ramach projektu „Zielony LOF”.

Powstanie punktu było powodem przystąpienia Miasta do Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Zdecydowali o tym radni 29 października na ostatniej sesji RM.

LROT zajmuje się promocją oferty turystycznej i kulturalnej województwa lubelskiego w kraju i zagranicą. W jej strukturach funkcjonuje Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej oraz Piwnica pod Fortuną.

Obecność w stowarzyszeniu ma stanowić wsparcie dla lubartowskiego Punktu Informacji Turystycznej pod względem merytorycznym, jak i marketingowym. Ma też pomóc w nawiązaniu współpracy z podmiotami zainteresowanymi rozwojem turystyki w województwie lubelskim. Daje także możliwość korzystania z marki LROT oraz dostęp do informacji dotyczących pozyskiwania funduszy na działania z zakresu turystyki.

(kw)