Lubartów wśród 79 powiatów i gmin województwa

Miasto Lubartów wzięło udział w jubileuszowej publikacji na 30 lat samorządności, 20 lat województwa oraz 15 lat Polski w Unii Europejskiej. Album „Lubelskie Innowacje” powstał przy udziale Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego, a jego dystrybucja obejmie nie tylko partnerów województwa w kraju, ale też zagranicznych. Dlatego został wydany w dwóch językach – polskim i angielskim. Publikacja pokazuje wszystkie powiaty w województwie oraz większość gmin.

Wizytówką miasta jest Zespół Pałacowo-Parkowy. Obecnie prowadzona jest rewitalizacja tego terenu. Tuż obok trwa remont barokowo-klasycystycznej, przypałacowej oranżerii (obecnie własność prywatna). Współczesny Lubartów to miasto stale rozwijające się, inwestujące w nowoczesne rozwiązania komunikacyjne. Atrakcyjność Lubartowa do prowadzenia w nim biznesu uznało już ponad 2000 funkcjonujących tutaj podmiotów gospodarczych. Pełna oferta inwestycyjna miasta dostępna jest na stronie www.biznes.lubartow.pl” Takie informacje oraz te dotyczące historii miasta, oferty kulturalnej i sportowej, są zawarte na dwóch stronach publikacji o Lubartowie, także w języku angielskim.

Blisko 200-stronicowe wydawnictwo albumowe w pięknej oprawie posłuży m.in. jako promocyjny suwenir . To także okazja do zaistnienia miasta na mapie województwa świętującego jubileusz, jako miejsce które warto odwiedzić, z ciekawą historią, bogatą ofertą wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Album „Lubelskie Innowacje” wydano nakładem wydawnictwa „Negatyw” z Bydgoszczy, w ilości 2600 egzemplarzy. Nie jest to pierwsza taka publikacja, lecz cykliczna. Firma powstała w 1995 roku i od lat wydaje publikacje promujące poszczególne regiony Polski. Koszt produkcji 60 egzemplarzy albumu dla Miasta Lubartów to 92 zł brutto za sztukę i jest to normalna cena rynkowa przy tego typu wydawnictwach. Opracowany na początku roku, a wydany pod koniec lutego br., prawdopodobnie będzie jedyną taką, jubileuszową pamiątką. Ratusz ogłosił, że planowane w maju uroczyste obchody 30-lecia samorządności zostają odwołane z powodu epidemii.

Album jest dostępny dla wszystkich także w wersji elektronicznej na stronie: https://lubelskie.polskamultimedialna.pl/pl/lubelskie/#

UM Lubartów