Lubartów: wypadek na ul. Lubelskiej

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 27.01 do dnia 02.02. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 13 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 6 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

W dniu 31.01. o godz. 1447 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Górka Lubartowska, gm. Niedźwiada. Po przybyciu na miejsce okazało się, że samochód osobowy marki Ford Focus leży na dachu w przydrożnym rowie. Osoby podróżujące opuściły pojazd przed przybyciem służb ratowniczych i nie potrzebowały pomocy od przybyłego na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odwróceniu pojazdu na koła oraz odłączeniu akumulatorów od instalacji elektrycznej. W działaniach udział brał: 1 zastęp JRG Lubartów oraz 1 zastęp OSP w Niedźwiadzie.

W dniu 01.02.o godz. 0734 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Lubartów na ulicy Lubelskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych – VW Golfa oraz Citroena C5. Kierujący nie doznali żadnych obrażeń, opuścili pojazdy o własnych siłach. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów od instalacji elektrycznej w obu pojazdach oraz zakręceniu zaworu w instalacji gazowej samochodu marki Citroen. Następnie usunięto niewielką plamę substancji ropopochodnych z jezdni. W działaniach udział brał 1 zastęp JRG Lubartów.

W dniu 02.02. w godzinach popołudniowych w Lubartowie na ulicy Cichej, Powstańców W-wy oraz 1 Maja, SK KP PSP w Lubartowie przyjęło 4 zgłoszenia dotyczące pożarów plastikowych kontenerów na śmieci. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu środków gaśniczych. W działaniach gaśniczych przy każdym zdarzeniu udział brał 1 zastęp JRG Lubartów.