Lubartów zagłębiem młodzieżowego kolarstwa

4 lutego miała miejsce oficjalna prezentacja składu nowej drużyny kolarskiej Lubelskie Perła Polski. To właśnie nasza lokalna drużyna Boras Lewart Team Lubartów dała iskrę do powstania tej grupy, która będzie reprezentowała województwo lubelskie w kolarstwie.

Lubelskie Perła Polski to projekt tworzony przez osoby związane z Boras Lewart Team Lubartów i skupiający się wokół zawodników do lat 23. Na czele grupy, która skupia młodych, utalentowanych zawodników, którzy być może kiedyś będą dumą na arenie międzynarodowej dla polskich kibiców stoi Andrzej Boras, prezes Boras Lewart Team Lubartów. W składzie drużyny jest dziewięciu zawodników – to największe gwiazdy młodzieżowego kolarstwa w Polsce.

W gali podczas, której zaprezentowano skład nowej drużyny kolarskiej Lubelskie Perła Polski obecny był burmistrz Krzysztof Paśnik. Jego zdaniem jest to powód do dumy, że nasze miasto i nasza drużyna są częścią tej inicjatywy.

– Chcę wyrazić swoje pełne poparcie dla Lubelska Perła Polski i życzyć im sukcesów na trasach i wyników, z których będziemy wszyscy dumni – mówi.

– Kolarstwo to nie tylko sport, ale również sposób na promocję naszego regionu i naszego miasta. Cieszę się na myśl o tym, jak nasza drużyna Lewart Boras Team Lubartów ponownie będzie również reprezentować Lubartów i nasz kraj na arenie międzynarodowej. Gratuluję drużynie Lubelska Perła Polski i życzę im jak najlepszych wyników w przyszłości. Niech te chwalebne chwile będą dla nas wszystkich inspiracją i motywacją do dalszego działania i rozwijania naszych sportowych talentów. Dziękuję całemu zespołowi za waszą ciężką pracę – dodaje.

(kw)