LUBARTOWIANIE MISTRZAMI ŚWIATA W TAEKWON-DO

W dniach 23-27 października w Benidorm w Hiszpanii odbyły się XII Mistrzostwa Świata juniorów i XVIII Mistrzostwa Świata seniorów w taekwon-do. W zawodach uczestniczyło 1042 sportowców z 55 państw.

W skład reprezentacji Polski wchodziło 49 osób, w tym ósemka to zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów: seniorzy – Lyndsey Conway, Ilona Działa, Monika Wiater, Jarosław Suska i Marcin Wronowski oraz juniorzy – Zuzanna Gadzała, Jakub Gadzała i Dawid Słomka. Polskiej ekipie towarzyszył także Jerzy Jedut – trener Lewartu, równocześnie wiceprezes ds. szkoleniowo-technicznych Polskiego Związku Taekwon-do. Wyjazd do Hiszpanii trzeba uznać za bardzo udany. Siedmioro z naszych zawodników wróciło do domu z minimum jednym medalem. Bez zdobyczy medalowej znalazła się jedynie jedna osoba. Lubartowianie w znacznym stopniu przyczynili się do zajęcia przez Polskę pierwszego miejsca w klasyfikacji medalowej mistrzostw. Złożyło się na to 27 medali – 13 złotych, 6 srebrnych i 8 brązowych. Wśród tych krążków 14 wywalczyli seniorzy, a 13 juniorzy.

Największymi wygranymi w polskiej ekipie są: Jarosław Suska, który po raz szósty sięgnął po Mistrzostwo Świata w indywidualnych układach formalnych w kategorii IV-VI dan seniorów, Lyndsey Conway, która wygrała walki do 68 kg seniorek, Zuzanna Gadzała, która zwyciężyła w technikach specjalnych juniorek oraz Kacper Wodiany – pierwszy w walkach juniorów do 75 kg i Michael Dobrzyński – zwycięzca w testach siły juniorów. Z pięciu indywidualnych złotych krążków, trzy to zdobycz Lewartu. Jeszcze lepiej statystyka przedstawia się w gronie seniorów. Tutaj Polacy wywalczyli dwa złota i oba są w posiadaniu podopiecznych Jerzego Jeduta.

Nasi światowi ambasadorowie wrócili z najważniejszej imprezy z 17 medalami. Aż sześcioro zawodników Lewartu zostało mistrzami świata. Z największą ilością medali wrócił do domu Jakub Gadzała. Kuba zgromadził aż sześć krążków – dwa za występy indywidualne i cztery drużynowe.

Oto medale Mistrzostw Świata seniorów i juniorów w taekwon-do zdobyte przez zawodników Lewartu:

Jarosław Suska – złoto indywidualne układy formalne kat. IV-VI dan, złoto drużynowe układy formalne, złoto drużynowe techniki specjalne

Lyndsey Conway – złoto walki do 68 kg, złoto drużynowe testy siły

Ilona Działa – srebro walki do 56 kg, złoto drużynowe walki

Marcin Wronowski – złoto drużynowe układy formalne

Zuzanna Gadzała – złoto indywidualne techniki specjalne, złoto drużynowe techniki specjalne

Jakub Gadzała – brąz walki powyżej 75 kg, brąz indywidualne techniki specjalne, złoto drużynowe testy siły, złoto drużynowe techniki specjalne, srebro drużynowe walki, brąz drużynowe układy formalne.

Dawid Słomka – srebro drużynowe walki.

ig, foto. Jerzy Jedut

 

 

 

mistrzowie_C_3

 

mistrzowie_C_8 mistrzowie_C_1 mistrzowie_C_2  mistrzowie_C_4 mistrzowie_C_5 mistrzowie_C_6 mistrzowie_C_7