Lubartowianin po przeszczepie na europejskich igrzyskach w Oxfordzie

Ostatnio w Oxfordzie odbywały się Europejskie Igrzyska Osób po Transplantacji i Dializowanych. Brał   w nich udział także reprezentant naszego miasta – 72 – letni Krzysztof Górski, członek Polskiego Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji.

O sukcesach międzynarodowych Krzysztofa Górskiego, który w 2009 roku przeszedł przeszczep wątroby pisaliśmy wielokrotnie.

Ostatnio lubartowianin wystartował w Europejskich Igrzyskach Osób po Transplantacji i Dializowanych w Oxfordzie.

-Nasza ekipa składająca się z 13 zawodników drużynowo zajęła 3 miejsce z dorobkiem 37 medali (16 złotych, 14 srebrnych i 7 brązowych ). Wyprzedziły nas ekipy z Wielkiej Brytanii oraz Węgier – mówi.

Jak przyznaje, po przeszczepie bardziej zaangażował się w sport. – Dowiedziałem się, że wtedy też można być aktywnym i służy to zdrowiu. Najbardziej sprawdzam się w lekkoatletyce. Z żadnych zawodów nie wróciłem bez medalu. Podczas mojego pierwszego występu w 2013 roku na światowych igrzyskach w Południowej Afryce, zająłem pierwsze miejsce w rzucie piłeczką. Innym razem ustanowiłem rekord ustanowiłem w pchnięciu kulą – mówi. Moje ulubione dyscypliny to rzut oszczepem, dyskiem, pchnięcie kulą.