Lubartowianin z rekordem świata w pchnięciu kulą

Krzysztof Górski z Lubartowa ustanowił rekord świata w pchnięciu kulą podczas Mistrzostw Świata w Sporcie Osób po Transplantacji i Dializowanych w Anglii.

Krzysztof Górski

 

 

 

 

 

 

Mistrzostwa Świata zorganizowano w tym roku w mieście Newcastle. Lubartowianin startował tam wspólnie z 17 zawodnikami z Polski. Reprezentacja polska zdobyła 28 złotych medali, 11 srebrnych i 8 brązowych, co dało 16 miejsce drużynowo na 44 startujące w zawodach kraje.

Indywidualnie Krzysztof Górski startował w konkurencjach rzutowych: w pchnięciu kulą, rzucie dyskiem i oszczepem oraz w darcie.- Mistrzostwa były też bardzo udane dla mnie osobiście. Udało mi się zdobyć złoty medal i ustanowić rekord świata w pchnięciu kulą oraz dwa brązowe medale – informuje Krzysztof Górski.

Przypominamy, że Krzysztof Górski to emerytowany policjant, który w 2009 roku przeszedł przeszczep wątroby. Pierwszy wyjazd na Mistrzostwa Świata w Sporcie po Transplantacji i Osób Dializowanych miał miejsce w 2013 roku do Durbanu w Afryce Południowej. Wówczas brał również udział w konkurencjach z pływania i lekkiej atletyki. Potem z powodu kontuzji kolana, pozostały tylko konkurencje lekkoatletyczne rzutowe. Przez wiele lat zdobywał medale, tym samym promował Lubartów zarówno w Polsce, jak też na świecie.

Sylwia Cichoń