Lubartowianka z prestiżowym tytułem od British Alumni Society

Edyta Borowicz-Czuchryta, nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie, została laureatką drugiej edycji nagrody „Nauczyciel Języka Angielskiego Roku BAS”. Pani Edyta znana jest z realizacji wielu ciekawych projektów edukacyjnych. Współpracowała z naszą redakcją jako tłumacz na język angielski, przy tworzeniu najnowszego albumu o mieście – „Do zobaczenia w Lubartowie”.

Nagrodę przyznało Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich w Polsce (British Alumni Society BAS) oraz Oxford University Press. Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się 10 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie, podczas finału cyklu akademickich debat oksfordzkich.

– Chodziło o wyłonienie i nagrodzenie tych nauczycieli języka angielskiego, którzy są nie tylko wspaniałymi nauczycielami, ale są jednocześnie wyjątkowi, a taka jest tegoroczna laureatka – mówiła podczas gali Ewa Czarnojan z Oxford University Press Polska. Nagrodę przyznała kapituła.

Edyta Borowicz-Czuchryta od lat realizuje z uczniami projekty w unijnym programie eTwinning . Dzięki wykorzystaniu wszelkiego rodzaju komunikatorów uczniowie pracują nad różnymi zagadnieniami i problemami ze swoimi rówieśnikami z innych krajów europejskich. Mogą w ten sposób wirtualnie podróżować. Pani Edyta jest ambasadorką eTwinning w województwie lubelskim. Nagrodzono ją w konkursach Eduinspiracje, European Language Label, jest zdobywczynią wielu Krajowych Europejskich Odznak Jakości. Była w finale, jako nominowana i wyróżniona, w konkursie Nauczyciel Roku organizowanego przez tygodnik Głos Nauczycielski i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

(J.A.)