LUBARTOWSCY BIEGACZE STARTUJĄ W CAŁEJ POLSCE

Lubartowscy biegacze mają za sobą kolejne starty w różnego rodzaju imprezach. Zebraliśmy dane na temat udziału mieszkańców Lubartowa w biegach, które odbyły się w ostatnim czasie.

6. Maraton Lubelski

W niedzielę 13 maja w Lublinie odbył się 6. Maraton Lubelski. Na starcie stanęło 571 osób. Oto miejsca lubartowian: 18. Andrzej Orłowski, 49. Cyprian Czop, 92. Łukasz Dzięcioł, 168. Magdalena Wójcicka (12 wśród kobiet i drugie miejsce w kategorii K 18-29) , 205. Radosław Jankowski, 236. Ireneusz Góźdź, 248. Marcin Kozak, 257. Krzysztof Obrośliński, 376. Marek Pożarowszczyk, 445. Grzegorz Niewęgłowski, 565. Michał Serewa.

Ultramaraton Jaga Kora

W sobotę 19 maja w Rymanowie-Zdroju i okolicach odbył się Ultramaraton Jaga Kora. Organizatorzy przygotowali dwie trasy – długości 40 i 70 kilometrów. Na starcie tego drugiego biegu (blisko stu uczestników) stanęła dwójka lubartowian – Monika Danił i Arkadiusz Prach. Oboje ukończyli bieg, zajmując odpowiednio 78 i 87 miejsce. Na dystansie 40 kilometrów w grupie 95 osób rywalizowała Agnieszka Szczepaniak. Linię mety minęła na 53 miejscu.

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych

25 maja w miejscowości Ostre w powiecie żywieckim odbyły się II Mistrzostwa Służb Mundurowych w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim. W zawodach rywalizowało ponad 120 zawodników. Walczyli oni o Puchar Komendanta Głównego Policji. Posterunkowy Bartosz Ceberak z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie zajął w tym trudnym biegu drugie miejsce. Równocześnie był najlepszy w kategorii mężczyzn do 35 lat.

Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy

W dniach 1-2 czerwca w Jeleniej Górze i okolicach odbyła się impreza w biegach górskich na różnych dystansach. Biegacze mieli do wyboru cztery dystanse – 28, 48, 70 i 102 km. W biegu Ultra Chojnik na dystansie 102 km w gronie 117 uczestników mieliśmy dwójkę naszych przedstawicieli. Grzegorz Pożak zajął 12, a Wioletta Dessauer 14 miejsce (pierwsze wśród kobiet). Grzegorz pokonał trasę w czasie 15 godzin i 29 minut. Wioletta zameldowała się na mecie w czasie 15 godzin i 33 minuty.

– Bieg odbywa się najpiękniejszymi szlakami po polskiej i czeskiej stronie masywu Karkonoszy. Trasa jest bardzo wymagająca pod względem technicznym. Występują strome i kamieniste zbiegi i długie techniczne podejścia. W tym roku wygrałam ze zdecydowaną przewagą bieg wśród kobiet, pokonując sto kilometrów w czasie 15 godzin i 33 minuty. Poprawiłam swój czas z ubiegłego roku o godzinę tak swój udział na tym morderczym dystansie podsumowała Wioletta Dessauer.

6. PKO Półmaraton Solidarności

W sobotę 2 czerwca odbył się 6. PKO Półmaraton Solidarności. Trasę ze Świdnika do Lublina pokonało 646 osób, w tym liczna grupa lubartowian. Oto miejsca, jakie zajęli na mecie: 19. Marcin Wronowski, 92. Radosław Jankowski, 145. Marcin Socha, 149. Marcin Kozak, 234. Katarzyna Iwaniuk-Mroczek, 323. Tomasz Cybulski, 328. Piotr Opolski, 362. Grzegorz Niewęgłowski, 571. Jarosław Kłopotek.