Lubartowscy pływacy na zawodach w Lublinie

Zawody pływackie „Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej”  zorganizowano 16 września na pływalni Aqua Lublin. Wzięły w nich udział wzięły dwie zawodniczki Swim Team Lubartów. W zawodach wystartowały pływaczki z lubartowskiego klubu: Julia Gdula i Zofia Wiącek. Julka startowała na dystansach 50 m stylem motylkowym, klasycznym i grzbietowym, ustanawiając  nowe rekordy życiowe na każdym z nich, Zosia płynąc 50 m stylem grzbietowym i klasycznym- również poprawiła swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

23 września na tej samej pływalni odbyła się IV runda zawodów „Laur Lubelskiego Koziołka”. Do zawodów zgłoszonych było pięcioro zawodników Swim Team Lubartów: Julia Gdula ( 2010), Zofia Wiącek (2011), Mateusz Szczuchniak (2012), Martyna Oniszko (2013) i  Aleksander Bieniek (2015).

Pływalnia Aqua Lublin okazała się szczególnie szczęśliwa dla naszych młodych podopiecznych, gdzie po raz kolejny popłynęli po nowe rekordy życiowe w swoich konkurencjach, a  niektórzy wrócili bogatsi o doświadczenie, jakim była dyskwalifikacja. Warto nadmienić, że rozpoczęliśmy treningi po wakacjach niespełna miesiąc temu i tym bardziej cieszą nas uzyskane wyniki, które świadczą o progresie naszych zawodników – informuje trener Iwona Tarkowska.

Wyniki szczegółowe na stronie www.livetiming.pl