Lubartowscy policjanci z pomocą dla Filipa

Ponad 5,7 mln zł łącznie udało się zebrać na rzecz chorego Filipa w kilka dni. Ponad 2,5 tys. zł wpłynęło od osób, które wzięły udział w licytacjach wspieranych przez policjantów lubartowskiej komendy. Dzięki uzbieranym pieniądzom 2-letni Filip ma możliwość wyjazdu na dalsze leczenie.

Kilka dni temu do lubartowskiej komendy wpłynęło zapytanie z prośbą o wsparcie akcji na rzecz chorego dwulatka z okolic Lubartowa. W ramach akcji na licytację został przekazany instruktaż strzelecki pod okiem wyszkolonego instruktora strzelectwa, który zostanie przeprowadzony przez Komendanta Powiatowego Policji w Lubartowie – mł. insp. Andrzeja Antoniewskiego. Wyjazd na strzelnicę obejmować ma omówienie zasad bezpieczeństwa podczas strzelania, pokaz rożnych jednostek broni kolekcjonerskiej i amunicji, a także część praktyczną czyli strzelanie.

Na  licytację wystawione zostało także rodzinne zwiedzanie komendy. W trakcie zwiedzania jednostki dzieci i dorośli będą mogli zobaczyć ,,od wewnątrz” jak wygląda praca policjanta oraz obejrzeć komendę.

Oba wydarzenia cieszyły się dużą popularnością i dzięki temu udało się uzbierać ponad 2,5 tys. zł. w kilka godzin. Pieniądze w całości trafiły na konto chorego chłopca. Zbiórką zajęły się osoby spoza komendy.

Wspólnymi siłami udało się osiągnąć zamierzony cel. Życzymy dużo zdrowia!

KPP Lubartów