Lubartowska firma OKSAN ze Złotym Lampartem

Lubartowska firma PPH OKSAN to jedna z ośmiu firm w Europie zajmujących się produkcją termoprofili izolacyjnych wykorzystywanych w oknach. To właśnie w jej ręce trafił tegoroczny Złoty Lampart – nagroda starosty lubartowskiego dla przedsiębiorców.

Cztery firmy z powiatu lubartowskiego wystartowały w tegorocznej edycji konkursu „Zaradny, innowacyjny, przedsiębiorczy” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie. Wśród nich: Ferma Drobiu L.i K. Kłoda z Woli Sernickiej Kolonia, lubartowska firma PPH „OKSAN” produkująca termoprofile izolacyjne, firma Tamiza Plus z Przytoczna – producent akcesoriów RTV oraz lubartowska firma Stella Pack S.A. produkująca między innymi worki na śmieci, rękawice, papiery do pieczenia, zmywaki.

Wyniki konkursu ogłoszono 29 grudnia w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego. Statuetka Złotego Lamparta trafiła do lubartowskiej firmy PPH OKSAN.

Promujmy nasze przedsiębiorstwa, nasze produkty i cały powiat zarówno w regionie jak i całym kraju – mówił tuż po odebraniu nagrody Andrzej Tabała, właściciel działającej od 2012 roku firmy.

Główna siedziba firmy zajmującej się produkcją termoprofili izolacyjnych wykorzystywanych w nowoczesnych oknach mieści się przy ul. Strefowej. Jak podaje prezes, w Europie jest osiem zakładów produkujących tego typu wyroby. Firma w swojej działalności stawia na pozyskiwanie funduszy zewnętrznych, kieruje się też zasadą wspierania lokalnego biznesu. Złoty Lampart to nie jej pierwsze wyróżnienie. Uzyskała między innymi nominację od Gazety Prawnej i Polskiej Izby Przedsiębiorczości do nagrody Polski Produkt Innowacyjny.
(kw)