Lubartowska Kulturalna Wiosna

19 maja w sali widowiskowej Lubartowskiego Ośrodka Kultury zorganizowano koncert Kulturalna Wiosna, wpisujący się w cykl wydarzeń „Dla Niepodległej”.

 

 

 

 

 

 

 

 

Koncert został zorganizowany przez Lubartowskie Towarzystwo Muzyczne wraz ze Społeczną Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. F. Chopina. Najpiękniejsze utwory Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego czy Ludwika van Beethovena można było usłyszeć podczas 14 już edycji „Kulturalnej Wiosny”.

– W tym roku wyjątkowa, ponieważ poświęcona wyjątkowemu wydarzeniu- na 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości – mówiła Marta Migal.

Głos zabrał również burmistrz miasta Janusz BodziackiDzisiejsze spotkanie wpisuje się w te wydarzenia, poprzez które chcemy wyrazić wdzięczność za to, że żyjemy w wolnej, suwerennej i niepodległej ojczyźnie. Dzisiaj staję przed Państwem, aby podziękować za to, że pracujecie dla Polski, żyjecie dla Polski Niepodległej. 19 lat temu powstało Towarzystwo Muzyczne i kilka miesięcy poźniej Społeczna Szkoła Muzyczna i za tą waszą pracę dla Niepodległej, ale również dla Lubartowa, serdecznie wszystkim dziękuję i życzę pięknych przeżyć w dniu dzisiejszym.

Koncert poprowadzili Sara Kusio i Kamil Żebrowski. Zaprezentowali się wychowankowie Społecznej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Lubartowie.

Jako pierwszy wystąpił Tomasz Jeleniewski, nastepnie na scenie pojawili się Grzegorz Partyka i zespół akordeonowy: Paweł Kopiejek z uczniami: Krzysiem Nowakowskim, Grzesiem Partyką, Stasiem Soską, Mateuszem Kozakiem, wykonali opracowanie melodii „Zielone jabłuszko”. Wystąpił zespół saksofonowy w składzie: Aleksandra Sidor, Zuzanna Antoniuk, Michał Góźdź, Andrzej Waszczuk. Następnie na scenie wystąpili: Julia Bednarz na skrzypcach z akompaniamentem Magdy Wójcik. Kornelia Soszka z klasy fortepianu Marii Zezuli. Klasa III cyklu sześcioletniego wykonała taniec do utworu „Allegeretto” Ludwika van Beethovena, a następnie klasa II i III zaśpiewały piosenkę „Polska”, uczniów przygotowała Ewa Naręgowska. Z klasy fortepianu Marii Zezuli wystąpił Filip Majchrzak, z klasy fortepianu Idy Bednarczyk-Siwek-Antonina Kusyk, Lena Maluga. Klasa III cyklu sześcioletniego zatańczyła „Mazurka” Fryderyka Chopina. Z klasy fortepianu Grażyny Nakoniecznej-Zakrzewskiej wystąpiła Maja Gałązka, po niej wystapiła Wiktoria Wójcik z klasy gitary Marcina Bronisza. Następnie na scenie pojawiło się trio gitarowe: Marcin Bronisz, Wiktoria Wójcik, Kamil Żebrowski. Na scenie zaprezentowała się również Lena Błaszczak z klasy skrzypiec Macieja Rysaka, Ola Sidor z klasy saksofonu Andrzeja Waszczuka, a akompaniował jej Tomasz Jeleniewski, kolejna skrzypaczka z klasy Macieja Rysaka Sara Kusio wystąpiła w utworze „Pieśń Roksany” Karola Szymanowskiego, a akompaniował jej Tomasz Jeleniewski.

Na scenie tego dnia wystąpili również zaproszeni goście z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie z klasy fortepianu Marii Zezuli :Wiktoria Mirecka oraz Kamil Garwoliński.

Następnie na scenie wystąpił Arkadiusz Tomasiak z klasy perkusji Janusza Bacy, który wykonał na ksylofonie „Walca” Fryderyka Chopina, akompaniowała mu Marta Migal, Alicja Pietrzak z klasy fletu Zbigniewa Szeli wykonała fragment muzyki filmowej Wojciecha Kilara „Bilans Kwartalny” przy akompaniamencie Marty Migal. Na zakończenie wystąpił Chór szkolny „Cavatina” pod kierownictwem Agaty Weremczuk-Cymerman.

Koncertowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych z Pracowni Plastycznej Art. Chata prowadzonej przez Małgorzatę Wronowską. Impreza została dofinansowana ze środków Urzędu Miasta Lubartów.

Kosek Emilia