Lubartowska recytatorka wyróżniona

Monika Prokopiuk z Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki wyróżniona w Wojewódzkim Konkursie Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego.DSC02650

Laureatka jesiennego konkursu recytatorskiego w LOK – Monika Prokopiuk – potwierdziła, że należy do ścisłej czołówki recytatorów województwa lubelskiego. W piątej już edycji bardzo popularnego Konkursu  Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego uczennica z „Szopena” zdobyła wyróżnienie.

Patriotyzm można wyrażać na różne sposoby. Patriotyzm można również różnie zdefiniować. Może to być miłość do miejsca, w którym się urodziliśmy, z którym wiążą się nasze najgłębsze uczucia i najmilsze wspomnienia. Trudne losy i zawiła historia naszego narodu znalazły odbicie w bogactwie i różnorodności tekstów literackich, które w oryginalny i nietypowy sposób odnoszą się do wartości, jaką jest patriotyzm: ten radosny i prosty, ten szczery, ale często trudny. Do opowiedzenia o swoim rozumieniu patriotyzmu zaproszono młodzież szkolną, studentów i dorosłych podczas V edycji Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego, który odbył się w dniu 29 października w Centrum Kultury w Lublinie.  Patronat nad konkursem objął  Wydział Kultury oraz Wydział Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin. Zespół Szkół nr 2 im. Ks. P. K. Sanguszki reprezentowała uczennica klasy III d – humanistycznej – Monika Prokopiuk. Swoje umiejętności recytatorskie Monika miała przyjemność poddać ocenie wymagającego jury, gdyż  kunszt i zdolności młodych adeptów sztuki pięknego mówienia oceniali w tym roku:

Mateusz Damięcki – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, znany z roli Cezarego Baryki w filmie pt. Przedwiośnie,

Grażyna Lutosławska – dziennikarka Radia Lublin, autorka książek dla dzieci, felietonistka, Mistrzyni Mowy Polskiej (2013 r.),

Jarosław Zoń – dziennikarz Radia Lublin, utytułowany recytator.

Wszyscy recytatorzy wykazali się bardzo wysoką kulturą słowa i doskonałym warsztatem. Tym bardziej cieszy  fakt, iż wśród 70 recytatorskich prezentacji jury dostrzegło umiejętności Moniki i przyznało jej wyróżnienie.

Uroczysta gala, połączona z koncertem laureatów konkursu, odbyła się 7 listopada 2013r. w Centrum Kongresowym UP w Lublinie. Monika Prokopiuk odebrała wyróżnienie z rąk wiceprezydenta miasta Lublina pana Grzegorza Siemińskiego i miała okazję stać na scenie w gronie najlepszych recytatorów i wokalistów z całego województwa. Monice gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DSC_0091 DSC_0102

ZS2

 DSC02664a