Lubartowska spółka odbiera odpady od mieszkańców

Po siedmiu latach przerwy Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej znów odbiera odpady na terenie Lubartowa. Spółka miejska wygrała przetarg na wywóz śmieci zarówno z domków jednorodzinnych, jak i bloków.

Przedsiębiorstwo posiada odpowiednie środki potrzebne do prawidłowego wykonania zadania w postaci kilkunastu samochodów do odbioru i transportu odpadów oraz wykwalifikowaną kadrę pracowniczą – zapewnia Sławomir Czerniak, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.
Po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego przez ZKGZL i zawarciu umów przedstawiciele PGK rozpoczęli serię spotkań z władzami Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych z terenu Miasta Lubartowa. – Dotyczą one zasad odbioru odpadów i spraw technicznych – mówi prezes Czerniak.
Szczegółowy harmonogram odbioru odpadów z poszczególnych sektorów został sporządzony przez PGK i znajduje się na stronie internetowej Związku i Przedsiębiorstwa.
Poza tym ZKGZL zmienił częstotliwość odbioru: metal i tworzywa sztuczne będą odbierane raz w miesiącu. Jeśli chodzi o bloki – raz w tygodniu będzie odbierany papier.
KW